Kennen Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

kennen rehberi

Sezon 9 için en iyi Kennen rehberi. Fırtına işaretiyle hedefi bul, gürleyen yıldızla gücünü göster ve yıldırım yağmuruyla perişan et.

Bu rehber Kennen nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Kennen hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Kennen nasıl oynanır?

Öncelikle Kennen için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Kennen ile oynarken yeteneklerinden ekstra verim almanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde kendine özgü eşyalara yönelmen gerekir. Kennen’in oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Fırtına İşareti

Koridor aşamasında zorlayıcı bir şampiyon olmanı sağlayacak en önemli yetenektir. Oyundaki pasif yetenekler düşünüldüğünde en kullanışlı olanlardan birisi budur.

Rakibe gerçekleştirilen saldırılarda bıraktığın işareti daha sonradan sersemletme etkisine dönüştürmek sana doğru hamle yapacak rakibin daha fedakar davranmasını ve iki kez düşünmesini sağlar.

Q – Gürleyen Yıldız

Bu yeteneğin kullanım biçimleri birbirinden farklıdır. En basit ifadeyle belirtmek gerekirse bu yeteneği rakibi rahatsız etmek, minyon öldürmek veya pasif yeteneği harekete geçirmek için kullanabilirsin.

Duruma en uygun olan kullanımı gerçekleştirdikten sonra diğer yeteneklerini daha güvenli bir biçimde kullanabilirsin.

W – Elektrik Dalgası

Kontrol etmesi oldukça zor olan yeteneklerin başında gelir. Bu yeteneği verimli bir biçimde kullanmayı başarabilen biriysen bu şampiyonu oynamayı en iyi şekilde biliyorsun demektir.

Gerek pasif niteliği gerek ise aktif niteliği ile apayrı ihtiyaçlara cevap verebilen bir yetenektir. Duruma en uygun kullanımı gerçekleştirmek için acele etmemelisin.

E – Şimşek Gibi

Aktif olarak tek kaçış yeteneğin olduğu söylenebilir. Bu yeteneğin kullanım bedeli aşırı yüksek olduğundan kullanırken aynı oranda dikkatli olmak zorundasın.

Özellikle kullandıktan sonra bir rakibe isabet etmen enerji kazandıracak olduğundan bunu değerlendirmeyi düşünmelisin ama bunu kendini riske atmadan gerçekleştirmelisin.

R – Yıldırım Yağmuru

Çok fazla açıklama yapmaya gerek olmayan yeteneklerden birisidir. Bu yeteneğin kullanım biçimi gayet basittir. Yeteneği aktif hale getirip hedeflerin arasına dalış yaparsan gerçekleştirdiğin her başarılı saldırıyla rakiplere yoğun hasar verebilirsin.

Buna ek olarak, bu yetenek sayesinde rakipleri sersemletme etkisine maruz bırakabilirsin. Bu yeteneğin oyunun kaderini değiştirebilecek ender yeteneklerden birisi olduğunu unutmamalısın.

Kennen Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Kennen için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Kennen Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İlham, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Arakçı olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Kennen Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Kennen rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Yorum Yap