Kennen CT » Kennen Counter [S10]

Kennen counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Kennen counter konusunda yardımcı olacaktır.

Kennen CT (Kennen Counter)

Kennen biraz dayanıksız olan şampiyonlardan biridir. Aynı zamanda oyunun erken evresinde koridordaki sürdürülebilirliği sağlayacak bir yeteneğe sahip değildir. Ona belirli aralıklarla rahatsız edici hasar verebilirsen koridordaki üstünlüğü ele geçirmeyi başarabilirsin. Özellikle pozisyonunu kaybettiği durumlara dikkat etmen gerekir.

Kennen kaynak tüketimi konusunda hassas bir şampiyondur. Çok fazla enerji kullandığı zaman onunla hasar takasında bulunmayı denemelisin. Çünkü yeteri kadar enerjisi yoksa sana cevap veremeyecektir. Örneğin Q yeteneğini kullandığı zaman ona doğru bir hamle yapmayı deneyebilirsin. Bu her açıdan hasar takasında seni üstün çıkaracak bir hamle olacaktır.

Kennen karşısında hasar takaslarını çok fazla uzatmamalı ve gerektiğinde geri çıkmalısın. Hasar takasları uzarsa pasif yeteneği sayesinde seni sersemletme şansına sahip olacaktır. Bunun yerine kısa süreli hasar takaslarını kovalamalı ve her saldırının ardından geri çıkmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kennen’in özel yeteneği aynı anda birden fazla hedefi etkilediği sürece çok daha etkilidir. Bu sayede birçok şampiyona kitle kontrol etkisi uygulama şansını elde edecektir. Onun tüm takımını etki altında bırakmasına engel olmalısın. Özellikle ormanda ve Baron gibi hedeflerin etrafında savaşmamak için çaba göstermelisin.

Kennen biraz dayanıksız bir şampiyondur. Bu nedenle takım savaşlarında arka tarafa sızamadığı sürece pek bir etki gösteremez. Onun hamle yapmasına engel olabilmek için uzak mesafeden ona hasar vermeyi denemelisin. Aynı zamanda bulunduğun alanın sağında ve solunda totem kullanmalısın. Kennen ileri doğru atıldığında hemen geri kaçmayı denemelisin.

Kennen oyunun orta evresinde ayrık ittirme yapacaktır. Özellikle Işınlan büyüsü kullanılabilir olmadığı durumda tek hedefi bu olacaktır. Eğer böyle bir şey yaparsa mutlaka ama mutlaka onun karşısına birini göndermelisin. Alternatif olarak takım halinde 5’e 4 olacak şekilde takım savaşı başlatmayı düşünebilirsin.

Potansiyel

Kennen karşısında yakın dövüş şampiyonu ile oynuyorsan mutlaka savunmaya yönelik eşyalar almayı denemelisin. Aynı zamanda koridor aşamasında hayatta kalmanı sağlayacak eşyaları alarak koridoru kaybetmemek için çaba göstermelisin. Aksi durumda seni koridordan atmayı başaracaktır.

Kennen 6. seviye olduğu zaman oldukça güçlenir çünkü özel yeteneği alan etkisine sahiptir. Onun karşısında çok fazla agresif olmamaya özen göstermelisin. Özellikle özel yeteneği kullanılabilir durumdaysa çok daha dikkatli olmalısın. Özel yeteneğini kullandığı zaman etki alanından çıkmaya çalışmalı ve kendini güvenli bölgeye atmalısın.

Kennen, Zhonya’nın Kumsaati eşyasını aldıktan sonra takım savaşı potansiyeli önemli ölçüde artış gösterir. Bu eşya sayesinde çok daha kolay bir biçimde takım savaşı başlatabilir. Bu nedenle söz konusu eşya kullanılabilir olmadığında savaşmayı düşünmelisin. Böylece özel yeteneğini kullanma fırsatı elde edemeden onu ortadan kaldırman mümkün olabilecektir.

Bu Kennen counter rehberi sayesinde Kennen karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Kennen için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu