Kayn Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

kayn rehberi

Sezon 9 için en iyi Kayn rehberi. Karanlık hasat senin işin, gölge yolundan ilerle, kasvet dalgasıyla hükmet ve davetsiz misafiri çağır.

Bu rehber Kayn nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Kayn hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Kayn nasıl oynanır?

Kayn için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Kayn ile oynarken koridor aşamasında üstünlük kurmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü düello eşyalarına yönelmen gerekir. Kayn oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Darkın Tırpan

Bu şampiyonun başlangıçta bir pasif yeteneğe sahip olmadığını söylemek doğru olacaktır. Yakın dövüş şampiyonlarına hasar verirsen kırmızı ruhlar toplayıp Rhaast’ı çağırırsın, menzilli şampiyonlara hasar verirsen mavi ruhları toplayıp kendisini güçlendirme şansı elde edersin.

Hangi yönü seçersen seç bu yön senin oyun içerisindeki rolünün belli olmasına olanak sağlayacaktır.

Q – Karanlık Hasat

Orman temizleme konusunda en önemli yeteneğin olacaktır. Bunun sebebi ise yeteneğin sahip olduğu canavarlara karşı ekstra hasar verme niteliğidir. Normal biçiminde devam ettiğinde yetenek biçim değiştirmez ama Rhaast olarak devam etmeyi seçtiğinde biçim değiştirir.

Yüzdesel hasar verip olağanüstü derecede güçlü bir yeteneğe dönüşebilir. Hedefinde dayanıksız şampiyonların olması durumunda Rhaast olmak çok da iyi bir fikir olmayabilir.

W – Kasvet Dalgası

Oldukça basit bir yetenektir. Belirli bir süre beklemenin ardından alan hasarıyla birlikte yavaşlatma etkisini rakibe uygulama şansına sahip olabilirsin. Her ne kadar kullanmak çok büyük bir problem olmasa bile gecikme süresinin bulunması problem yaratabilmektedir.

Normal tarafında doğru yönelmeyi tercih ettiğinde yeteneğin etki mesafesi artış gösterir. Rhaast tarafında ise yeteneğe rakipleri havaya fırlatma etkisi eklenir. Her iki biçimde de yeteneğin güçlü hale dönüşmesi ve aktif olan rolleri tamamlaması sana fazlasıyla avantaj sunacaktır.

E – Gölge Yolu

Bu şampiyonun değişik yollardan giderek rakiplere baskın düzenlemesini sağlayan önemli bir yetenektir. Özgün bir yetenek olduğunu söylemek mümkün olmasa bile oyun içerisinde gidişatı değiştirebilme konusunda sana ekstra katkı sağlayacaktır.

Normal tarafını seçersen yeteneği tekrar kullanman durumunda yavaşlatma etkilerinden kurtulman söz konusu olacaktır. Rhaast tarafında ise herhangi bir değişiklik olmamaktadır.

R – Davetsiz Misafir

Bu şampiyon dalış yaptığı rakibinin bedeninde dokunulmaz olur ama aynı zamanda diğer yeteneklerini kullanamaz hale gelir. Güçlü büyülerden veya öldürücü darbelerden uzak durabilmek için biçilmiş kaftan bir yetenektir.

Özellikle takım savaşlarının yaşandığı Baron veya ejder gibi alanlarda başarılı çalma girişimlerini bu yetenek ile kusursuz bir biçimde gerçekleştirebilirsin.

Normal olarak devam ettiğinde yetenek ekstra kullanım mesafesine sahip olur ve böylece rakibe vurup kaçma taktiğini daha kolay uygularsın. Rhaast tarafını seçtiğinde ise işin rengi değişir, yetenek daha çok tank olan şampiyonlara karşı işe yarar hale gelir.

Kayn Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Kayn için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Kayn Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Kayn Rün

Yüksek hareketlilik gücüne sahip bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Kayn ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

2 Responses

  1. wtyC dedi ki:

    Oyuna yeni başladım ve ilk oynadığım hero kayn oldu bağmlısı oldum resmen teşşekür ederim. 🙂

    • Eurasian Wolf dedi ki:

      Asıl ben yorum yaptığın için teşekkür ederim. Takipte kalmaya devam etmeni öneririm. Her yamadan 1 gün sonra burayı gelip kontrol edersen güncellemelerin yapıldığını görürsün. Keyifli oyunlar dilerim. 🙂

Yorum Yap