Kayn CT » Kayn Counter [S10]

Kayn counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Kayn counter konusunda yardımcı olacaktır.

Kayn CT (Kayn Counter)

Kayn özellikle hızlı bir şekilde kamp temizleme becerisiyle ön plana çıkan bir şampiyondur. Kampları hızlı bir şekilde temizleyerek önce en etkin olduğu orta evreye geçiş yapar ve kartopu etkisiyle fark yaratmaya çalışır. Buna engel olmak için koridorlardaki takım arkadaşlarından destek alıp ona erkenden baskı kurmayı denemelisin.

Sahip olduğu E yeteneğiyle birlikte epey eşsiz baskın yollarını deneyebilir. Haritaya yerleştirilmiş olan totemlerden kendini kurtarabilir ve koridorlara sürpriz bir şekilde baskın düzenleyebilir. Bu nedenle totem yerleştirirken klasik yerlerden daha çok ormanın derinliklerine totem yerleştirmeye çalışman çok daha doğru olacaktır.

Oyunun erken evresinde gerçek anlamda güçsüz bir şampiyondur. Geri düşmesi durumunda kesinlikle oyundan kopan bir şampiyondur. Bu nedenle baskınlar düzenleyerek onun etkinliğini kırmayı düşünebilirsin. Ormanda ona ne kadar fazla zorluk çıkarırsan bir o kadar iyi bir iş çıkarmış olursun.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Kayn formunu yakaladığı zaman duvarlardan geçerek arka tarafta yer alan şampiyonlara ulaşmaya ve anlık hasarıyla onları etkisiz bırakmaya çalışacaktır. Bu nedenle takımında yer alan taşıyıcı şampiyonların ekstra dikkatli olması gerekir. Harita kontrolünü asla yitirmemeli ve onun nerede olduğunu görmeye çalışmalısın.

Rhaast formunda olduğunda oyun biçimi tamamen farklılık gösterir. Bu sefer takımı için olabildiğince hasar karşılamaya çalışır. En önemlisi taşıyıcı olan takım arkadaşlarına yer açmaya çalışarak işini garantiye almak için çaba gösterir. Bu konuda ona rahatsızlık verebilmek için doğru eşyaları almış olman çok önemlidir.

Kayn’ın bulunduğu takıma karşı üstünlük kurabilmek için kitle kontrolüne ihtiyacın olacaktır. Hangi formu seçerse seçsin Kayn’ı hareketsiz bıraktığın zaman onun işini bitirmiş olursun. Bu son derece zor bir iş olsa bile uygulandığı zaman oldukça verim alınabilen bir yöntemdir. Tek yapman gereken zamanlamayı doğru ayarlamaktır.

Potansiyel

Kayn özellikle 2. seviye olduğu zaman çok güçlüdür. Çünkü yetenek kitinden gelen doğal bir sürdürülebilirlik becerisine sahiptir. Bu nedenle kampları hızlı bir şekilde temizleyerek ilk fırsatta baskın düzenlemeye çalışacaktır. Buna karşı hazırlıklı olman gerekir.

Kayn hangi formu seçerse seçsin gücüne güç katar. Formunu seçtikten sonra baskınları ve kamp temizleme becerisi çok daha iyi duruma gelir. Haritada yer alan hemen hemen birçok görevi yerine getirebilecek potansiyele sahip olur. Dönüşüm gerçekleştirmesine engel olabilirsen onu durdurmayı başarabilirsin.

Kayne özel yeteneğine erişim sağlamayamadığı sürece öldürülmesi oldukça kolay bir şampiyondur. Çünkü potansiyel hasardan ve hamlelerden kaçınma şansını yitirmiş olur. Ona karşı hamle yapmayı düşünmeden önce bu detayı mutlaka hesaba katmalısın. Özel yeteneğini ne kadar verimsiz kullanırsa senin için bir o kadar iyi olacaktır.

Bu Kayn counter rehberi sayesinde Kayn karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Kayn için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu