Kayle Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

kayle rehberi

Sezon 9 için en iyi Kayle rehberi. Işığın hükmünü göster, yıldız ateşi kılıcını savur, semavi lütufla yüce adaletin kudretini yansıt.

Bu rehber Kayle nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Kayle hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Kayle nasıl oynanır?

Öncelikle Kayle için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Kayle ile oynarken yeteneklerini tam anlamıyla güçlendirecek seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde kendine özgü eşyalara yönelmen gerekir. Kayle’ın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – İlahi Yükseliş

Özel yeteneğin her seviye atladığında yeni bir forma sahip olursun. Tam formuna kavuştuğun zaman oyunu değiştirecek adımlar atmaya başlayabilirsin. Tamamen gelişim gösterdiğin zaman hareket hızın ve saldırı menzilin önemli ölçüde artar.

Q – Işığın Hükmü

Yavaşlatma niteliği oldukça önemlidir. Bu yetenek sayesinde rakiplerine karşı çeşitli taktikler geliştirebilir, onlara doğru hamle yapabilir veya onlardan kaçabilirsin. Hasar miktarı epey yüksektir çünkü rakibin zırhını ve büyü direncini azaltma niteliğine sahiptir.

W – Semavi Lütuf

Hem kendine hem rakibine can ve hareket hızı kazandırmayı başarabilirsin. Aslında bir destek şampiyonu için biçilmiş kaftan bir yetenektir. Yeteneğin kazandırdığı hareket hızı seviyeye göre ve sahip olduğun yetenek gücüne göre değişiklik gösterir.

E – Yıldızateşi Kılıcı

Yeteneğin pasif özelliği basit saldırılara ekstra hasar ekler. Sahip olduğun saldırı ile bundan olabildiğince yararlanmaya çalışabilirsin. Yeteneğin aktif özelliği saldırılarının tamamen menzilli olmasını sağlar. Buna ek olarak gelişim gösterdikçe yetenek alan hasarı vermeye başlar.

R – Yüce Adalet

Hedef şampiyonun dokunulmaz olmasını sağlar. Bir süre sonra gökyüzünden kılıçlar iner ve alanda yer alan rakip birliklere hasar verir. Bu yeteneği kullandığın zaman saldırı yapamazsın. Ancak yeteneği bir arkadaşının üzerinde kullanırsan saldırı yapmaya devam edebilirsin.

Kayle Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Kayle için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Kayle Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İlham, ikincisi için Azim seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Arakçı olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Kayle Rün

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Kayle ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap