Katarina Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

katarina rehberi

Sezon 9 için en iyi Katarina rehberi. Bıçaklarla sıçra, ölümcül çevikliğini göster ve ölüm çiçeğiyle rakibe ölümün kokusunu sun.

Bu rehber Katarina nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Katarina hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Katarina nasıl oynanır?

Öncelikle Katarina için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Katarina ile oynarken hasar potansiyelini üst düzeye çıkaracak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Katarina’ın oynaması zor bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Açgözlü

Pasif yeteneği aslında uzun uzun açıklamaya gerek yok. Bunun temel sebebi yeteneğin işleyiş biçiminin standart olmasıdır. Bu yetenek sayesinde diğer yeteneklerinin bekleme süresini anında azaltabilir ve tekrardan hamle yapabilme şansına sahip olabilirsin.

Bu şampiyonla iyi oynamanın yolu bu yetenekten maksimum verim almaktan geçmektedir.

Q – Sıçrayan Bıçak

Rakibi rahatsız edecek hasar verme, zorda kalındığında son vuruş yapma ve hasar takasına girme gibi çeşitli farklı kullanım biçimleri olan bu yetenek son derece işlevseldir.

Özellikle koridor aşamasında rakibin yanına fazla yaklaşamayacak olmandan ötürü bu yetenek fazlasıyla işe yarayacaktır. Gerçekleştirmeyi düşündüğün kombinasyonların içerisinde yer alan bir yetenek olduğunu da aklından çıkarmamalısın.

W – Ölümcül Çevik

Hasar takası gerçekleştirme ve koridor aşamasında daha rahat son vuruş yapabilme gibi çeşitli konularda sana yardımcı olabilecek bir yetenektir.

Kazandırdığı hareket hızıyla senin ekstra ama ekstra hareketli olmana yardımcı olacağından kaçış planının bir parçası haline dönüşebilen bir yetenektir. Kullanımı gayet basit olan bu yetenek hasar takasında fazlasıyla işine yarayacaktır.

E – Shunpo

Bu şampiyonun daha hareketli olmasını sağlayan ve aynı zamanda onun hayat kurtarıcı yeteneğidir. Bu yeteneği kullanarak dost birliklere, düşman birliklere, hançerlere veya orman canavarlarına zıplayabilirsin.

Birilerini öldürmediğin sürece yeteneğin kullanımı biraz sıkıntılı olabilir ama acil durumlar için bu yeteneği kullanmaya her zaman hazırlıklı olmalısın.

R – Ölüm Çiçeği

Bu şampiyon için temel hasar kaynağıdır. Bıçaklarını etrafındaki hedeflere doğru fırlatırken yoğun miktarda hasar vermeyi başarabilir. Özellikle dayanıksız şampiyonların bir çırpıda ölümle tanışması çok zor değildir.

Takım savaşlarında aşırı işlevsel bir yetenek olsa bile bire bir veya ikiye iki gibi mücadelelerde de etkili olabilen bir yetenektir.

Katarina Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Katarina için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Katarina Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Katarina Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Katarina rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Yorum Yap