Katarina oynamak için 5 cezbedici neden

Orta koridorda oynayan oyuncular genellikle şampiyon havuzlarını birbirine benzeyen şampiyonlarla doldururlar. Bunun temel sebebi şampiyonlara ait mekanik detayların birbirine benzemesidir. Katarina ise tüm bu mekaniksel ayrıntılara uymayan kendine has oyun tarzıyla ön plana çıkan bir şampiyondur.

Katarina oynamak için nedenler

Neden Katarina oynamalısın? Bu soruya bir cevap bulmak istiyorsan aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsin. Ancak detaylı olarak okumak istemiyorsan bir özet geçmek doğru olabilir. Katarina öğrenmesi zor ama yüksek ödüllü bir şampiyondur. Oyunda karar verme becerini geliştirebilir. Koridor aşaması oldukça agresif geçer ve bu nedenle çok güçlüdür. Hançer konumlandırma eşsiz bir kabiliyettir. Benzer bir biçimde Shunpo mekaniği eşsiz özelliklere sahiptir.

5. Shunpo mekaniğinin eşsiz olması

Katarina’nın en önemli kaçış silahı Shunpo yeteneğidir. Bu yeteneği etkili bir biçimde kullanabilmek için Katarina ile epey oyun oynaman gerektiğini unutmamalısın. Shunpo yeteneğinden maksimum verim alabildiğin sürece iyi bir Katarina oyuncusu olabilirsin. Bekleme süresini kontrol etme, mücadelelerde hareketli kalabilmek son derece önemlidir. Eğer hızlı hareket edebilen şampiyonlar hoşuna gidiyorsa Katarina ile oynamak seni mutlu edecektir.

4. Hançerlerle oynamanın keyfi

Katarina ortaya çıkan hançerlere dokunduğu zaman rakiplerine ekstra hasar verebilen bir şampiyondur. Özellikle koridor aşamasında bunu hasar takası olarak kullanmak son derece önemlidir. Katarina’nın yeteneklerinden bazıları savaş alanında hançerler bırakır ve bunları toplayarak rakibe ekstra hasar verebilir veya bu hançerleri Shunpo kabiliyetini kullanabilmek için değerlendirebilirsin. Rakibe sürpriz hasarlar vermek hoşuna gidiyorsa Katarina oynamak sana keyif verecektir.

3. Agresif koridor aşaması

Bazı oyuncular koridor aşamasının sakin geçmesini isterler ama bazıları çok daha agresif bir oyun stilini tercih ederler. Eğer sen agresif oyun stilini seven biriysen Katarina tam sana göre bir şampiyon demektir. Koridor aşamasında agresif olup yüksek risk alıp yüksek kazanç elde etmek istiyorsan en doğru şampiyonlardan birisi budur. Yerinde durmadan aşırı hareketli bir oyun stilinden hoşlanıyorsan Katarina ile oynamak seni mutlu edecektir.

2. Karar alma ve karar verme kabiliyetinin gelişmesi

Katarina ile oynamak gerçekten zordur. Tek bir hamle yapayım sonra geri çekileyim, kaçayım veya öleyim gibi bir düşünceye sahip olamazsın. Katarina ile rakibin zayıf kalan şampiyonlarını toplamalı sonra ise takım savaşında hedef olmaktan kaçınmayı denemelisin. Tüm bunları yapabilmek için ise mücadele giriş ve mücadeleden çıkış için doğru zamanlamayı yakalamak adına karar alma becerini geliştirebilirsin.

1. Oyması zor yüksek ödüllü bir şampiyon olması

Her oyuncu Katarina ile oynayamaz ama oynamayı bilen oyuncu ödülünü almayı başarabilir. Katarina yüksek risk ama yüksek ödül standartlarına uyan bir şampiyondur. Onu öğrenmek zaman alıcı olsa bile öğrendikten sonra harikalar yaratabilirsin. Suikastçılar döneminde tarihinin en iyi anlarına tanıklık eden Katarina ile oynamada uzmanlaşmayı başarırsan ciddi başarılar elde edebilirsin.

Katarina ile oynamak için artık geçerli nedenlere sahip olabilirsin. Yukarıda belirtilen yüksek ödül, yüksek risk, güçlü hareket kabiliyeti gibi kavramlar senin oyun stiline hitap ediyorsa Katarina ile oynamayı düşünebilirsin. Katarina ile oynamayı cezbedici başka sebeplere sahipsen yorum yaparak bunları paylaşıp katkı sağlayabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap