Katarina CT S9 » Katarina Counter rehberi

katarina counter

Katarina CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Katarina karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridor bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Katarina CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Katarina için güncel build arıyorsan Katarina build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Katarina CT (Katarina Counter)

Katarina Counter / Katarina CT
Talon Brand
Zoe Talon Mordekaiser Cassiopeia Brand

Katarina karşısında oynarken dikkat etmen gereken ilk şey E yeteneğidir. E yeteneğini kullanmış olan bir Katarina tüm saldırılara açık hale gelir. Bu nedenle çok dikkatli olman ve onun hareketlerini takip etmen gerekir. E yeteneğinin 1. seviyedeki bekleme süresi oldukça yüksektir. Bu süreyi avantajlı şekilde kullanmaya çalışmalısın.

Katarina’nın hasar potansiyeli pasif yeteneğinden gelen bıçaklarda yer alır. Bu bıçaklara çok yakın durmamalısın. Aynı zamanda Katarina ile aranda birkaç minyon olmasını sağlamalısın. Böylece fırlattığı Q yeteneğinin sana denk gelmesine engel olmuş olursun.

Katarina haritada gezinmeye başladığı zaman hemen onun arkasından gitmemelisin. Nehir bölgesinde görüşün yoksa aşırı dikkatli olmalısın çünkü bu sana karşı kurulan bir tuzak olabilecektir. Katarina gezintiye çıktığı zaman koridoru ittirmeli ve kuleye olabildiğince hasar vermeye çalışmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Katarina’nın hasar potansiyeli oldukça yüksektir ama bunu gösterebilmek için hareketlilik kabiliyetinden ödün vermesi gerekir. E yeteneğinin bekleme süresini sıfırlamayı başaramadığı sürece çok büyük sıkıntı yaşar. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmak için özel yeteneğindeki yoğunlaşmayı bekleyebilirsin.

Dar alanlarda savaşmama konusunda takım arkadaşlarını uyarmalısın. Katarina içeri girip tüm hasarını yansıtabildiği sürece etkilidir. Ona çok fazla dar alan bırakmazsan hasar uygulama şansı bırakmamış olursun. Katarina’nın çok kısa sürede çok yüksek derecede hasar verebileceğini unutmaman gerekir.

Katarina’yı durdurmak için tek çözüm kitle kontrol yetenekleri değildir. Aynı zamanda takımının dayanıklı olmasını sağlayarak onun karşısında durabilirsin. Skor elde etmeyi başaramadığı sürece yeteneklerini sıfırlama şansı elde edemeyeceği için etkinliği epey azalacaktır. Dayanıksız bir şampiyonla oynuyorsan mutlaka savunmana katkı sağlayacak eşyalar tercih etmelisin.

Potansiyel

Katarina ilk eşyasını bitirdikten sonra çok ciddi bir güç patlaması yaşar. Çünkü bununla sürdürülebilirlik elde etmiş olur ama aynı zamanda anlık hasar potansiyelini yükseltir. İlk eşyasını bitirdikten sonra sürekli olarak hasar takaslarına girmeye çalışacaktır. Can yenileme becerisini asla hafife almamalısın.

Takım savaşlarının yaşanmaya başladığı evrelerde taşıyıcı şampiyonuna dikkat etmelisin. Katarina bir şekilde ona ulaşıp onu ortadan kaldırmaya çalışacaktır. Etrafında doğru bir şekilde konumlanmayı başarırsanız takımın taşıyıcı şampiyonunu korumayı başarabilirsiniz. Bu Katarina’nın etkinliğini azaltacak bir hamledir.

Katarina, Zhonya’nın Kumsaati eşyasını bitirdikten sonra çok dikkatli olmalısın. Çünkü bu eşya kullanılabilir olduğunda takım savaşı başlatma konusunda istekli olacaktır. Kolayca takımın içerisine girip daha sonra oradan uzaklaşmaya çalışacaktır. Kitle kontrol yeteneklerini bu gibi durumlara saklamalı ve onun hamlelerini boşa çıkartmak için çaba göstermelisin.

Bu Katarina counter rehberi sayesinde Katarina karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Katarina için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap