Kassadin Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Kassadin nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Kassadin rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Kassadin ipuçları.

Bu yazı Kassadin nasıl oynanır sorusuna, Kassadin build, Kassadin rün ve Kassadin counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Kassadin Sezon 9 Build

Kassadin‘in orta koridorda maç kazanma oranı %50 seviyesinde, seçilme oranı %6 seviyesinde ve yasaklanma oranı %13 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir orta koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Kassadin için eşya seçimleri konusunda anlık hasar kapasiteni yükselten eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Kassadin – Benzer Şampiyonlar
Evelynn Zed Nocturne Kha’Zix Shaco

Kassadin Rün (Rune)

Kassadin için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Kassadin için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Ayağı Çabuk seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Kassadin Eşyalar (Item)

Kassadin eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Kassadin Yetenekler

Bu kısımda en iyi Kassadin sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 3 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada istediğin bir yere geçmeni sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Kassadin nasıl oynanır?

Kassadin ile oynamak istiyorsan favori koridorunun orta koridor olması gerekir. Bu şampiyon takıma katkı açısından hareketlilik ve hasar dışında herhangi bir becerisi olmayan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Kassadin özellikle oyunun son evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Hiçlik Taşı

Açıklaması her şey için yeterli olsa bile gözden geçirmek gerekir. Bu yetenek sayesinde bu şampiyon birim çarpışmalarını engellediği için minyon birliklerinin arasında onlara takılmadan dolaşabilir.

Buna ek olarak büyü hasarından gelen hasar miktarını belirli bir miktar azaltma şansına sahiptir.

Q – Hiçlik Küresi

Hasar takası konusunda sana yardımcı olabilir ama asıl kullanım ihtiyacı duyacağın durum bambaşkadır. Bu yeteneği özellikle minyon birliklerine son vuruş gerçekleştirmek için kullanmayı düşünmelisin.

Koridor aşamasında hasar takasından ziyade sana bu şekilde daha fazla yardımcı olacaktır.

W – Cehennem Kılıcı

Koridor aşamasında özellikle kule altında kaldığın durumlarda daha kolay bir biçimde son vuruş yapmana yardımcı olur. Koridor aşamasında basit saldırılarının gücünü yükseltmesi epey işine yarayacaktır.

Koridor aşamasından çıktıktan sonra ise işin rengi biraz daha farklı olacaktır. Artık eşyaların getirdiği aktif avantajlardan faydalanmak için bu yeteneği kullanabilecek hale gelirsin.

E – Güç Darbesi

İşlevsel bir yetenektir ama bu işlevselliği sağlamak için etrafında yeteneklerin kullanılması gerekir. Bekleme süresi standart halinde çok düşüktür ama yeniden kullanım için birilerinin mutlaka ama mutlaka yeteneklerini kullanması gerekir.

Koridor aşamasında çok kullanışlı olmayabilir ama yeteneklerin havada uçuştuğu takım savaşlarında epey kullanışlıdır.

R – Boşluk Geçişi

Bu şampiyonun gücüne güç katan, onu aşırı hareketli bir şampiyon yapan ve oyuna adapte olmasını sağlayan yetenektir. Bu yeteneği kullanarak rakiplerinden kaçmayı başarabilir veya mücadelelere anlık giriş yapabilme şansını elde edebilirsin.

Herhangi bir koşulda fazlasıyla işine yarayacak bir yetenek olduğundan bu yeteneği boş yere harcamamaya özen göstermelisin.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Kassadin rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap