Karthus Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

karthus rehberi

Sezon 9 için en iyi Karthus rehberi. Ölüm tanımaz olduğunu herkese göster, hortlak mayınlarla adım attırma ve rakibe ağıtlar içinde uğurla.

Bu rehber Karthus nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Karthus hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Karthus nasıl oynanır?

Öncelikle Karthus için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Karthus ile oynarken savaş büyücüsü olmana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde dayanıklı yetenek gücü düello eşyalarına yönelmen gerekir. Karthus’un oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Ölüm Tanımaz

Bu yetenek, bu şampiyonun oyun tarzını belirleyen en önemli yetenektir. Ölümcül bir hasar aldıktan sonra bu şampiyon belirli süreliğine hayatta kalmayı başarabilir.

Bu süre zarfında hareket edemez ama basit saldırı gerçekleştirebilir veya yeteneklerini kullanabilir. Kısacası bu şampiyon bitti demeden mücadele çabası bitmez.

Q – Hortlak Mayın

Temel hasar yeteneğin ve aynı zamanda hasar verme yeteneğindir. Hedefteki şampiyon veya birlik tek başınaysa ona iki katı hasar verebilirsin. Oyunun başlangıcında bu şampiyon, bu yetenek sayesinde hemen hemen tüm şampiyonlara karşı hasar takasında avantajlıdır.

Bu yetenekten ekstra verim almak istiyorsan rakibin son vuruş yapmaya yeltendiği zaman bu yeteneği kullanıp ona beklenmedik hasarlar uygulayabilirsin.

W – Acı Duvarı

Sana rakibi yavaşlatma, rakibe alan bırakmama ve aynı zamanda yumuşak bile olsa kalabalık kontrol etkisi sunma niteliklerini kazandıran bir yetenektir. Bu yetenek sahip olduğun tek kalabalık kontrol etkisi yeteneği olduğundan dikkatli olmalısın.

Özellikle takım savaşlarında bu yeteneği en iyi şekilde kullanmak önemlidir. Rakibin gidiş yönüne doğru kullanman durumunda bu yetenekten ekstra verim almayı başarabilirsin. Ayrıca mücadeleleri ne kadar dar alanlarda yaparsan senin ve takımın için bir o kadar iyi olacaktır.

E – Çürüt

Alan hasarı veren bir yetenektir. Bu yeteneği kullanarak yakınlarında bulunan tüm birliklere hasar vermeyi başarabilirsin. Her ne kadar çok avantajlı olsa bile manayı su gibi tükettiğinden dikkatli olmak gerekir.

Yetenek kapalıyken bu şampiyonun mana yönetimi gerçekleştirme başarısı epey artış gösterir çünkü öldürdüğü birim başına mana kazanır. Pasif yetenek devreye girdiği zaman ise bu yetenek otomatik olarak aktif hale gelerek etraftaki hedeflere hasar verir.

R – Ağıt

Hem karşı takımı hem senin takımını sinirlendirebilecek bir yetenektir. Bu yeteneği asla takım arkadaşından skor çalmak için kullanmamalısın. Eğer takım arkadaşının bir hedefi yakalaması garantiyse bu yeteneği kullanmadan kendi işine bakmalısın.

Takım savaşlarında ise bu yeteneği ya takım savaşı başlamadan önce güvenli bir biçimde kullanmalı veya öldükten sonra pasif yeteneğin devreye girdiğinde kullanmalısın.

Yeteneği kullanırken rakip seni rahatsız edebilecek olduğundan en garanti çözüm budur. Ayrıca yeteneğin bekleme süresinin çok yüksek olduğunu aklından çıkarmamalısın.

Karthus Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Karthus için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Karthus Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Kara Hasat olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Karthus Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Karthus rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Yorum Yap