Karma Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

karma rehberi

Sezon 9 için en iyi Karma rehberi. Güçlenen ateşi hisset, değişmez kararlarla hareket et ve mantra kudretini herkese göster.

Bu rehber Karma nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Karma hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Karma nasıl oynanır?

Öncelikle Karma için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Karma ile oynarken takım arkadaşına yardımcı olabileceğin seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde destek eşyalarına yönelmen gerekir. Karma’nın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Güçlenen Ateş

Bu şampiyonun pasif yeteneği hasar potansiyelini kontrol edip Mantra oluşturmasına yardımcı olur. Bu yeteneği kullanırken diğer yeteneklerden bir karışım oluşturup ekstra ama ekstra fayda sağlamak gerekir.

Bir yetenek kullandıktan sonra gerçekleştirilen basit saldırılarla hedefine ulaşabilmen mümkündür.

Q – İçindeki Alev

Alan hasarı veren ve aslında bu şampiyonun hasar potansiyelinin büyük bir kısmını karşılayan yetenektir. Bu yetenek ile rakibi sürekli olarak rahatsız edebilirsin. Koridorun itilmesine izin vermeden ve mana kontrolünü yitirmeden bu yeteneği kullanmayı denemelisin.

Bu yeteneği kullanmanın en kolay yolu ise rakibin yanında yer alan bir minyon birliğine saldırarak alan etkisinden faydalanmaktır.

W – Değişmez Karar

Bu şampiyonun sahip olduğu kalabalık kontrol etkisi yeteneğidir. Eğer oluşturulan bağlantı belirli bir süre aktif kalırsa hedef yerine sabitlenip hareketsiz bırakılabilir.

Rakip şampiyonlar sürekli olarak minyon birliklerinin arkasında yer alıyorlarsa bu yeteneği kullanarak onları rahatsız edebilirsin. Çünkü hareketsiz bırakılacak bir şampiyonun koridor aşamasında ölmesi hiç de zor değildir.

E – Esin

Anlık hareket hızı kazandırmak için fazlasıyla kullanışlı bir yetenektir. Bu yetenek ile hayat kurtarabilirsin, takım arkadaşlarının kaçmasını veya bir hedefi yakalamasını sağlayabilirsin.

Bu şampiyon bu yetenek sayesinde oldukça fazla hareketlilik ve esneklik kazanır. Hasar takasları sırasında aldığın hasarı azaltacağı için eğer mücadele girişmek istiyorsan bu yeteneğin kullanıma hazır olduğundan emin olmalısın.

R – Mantra

Başlangıçtan itibaren açık bir yetenektir. Bu özel yetenek sayesinde ilgili şampiyon diğer yeteneklerine daha fazla güç ekler. Oyunda yer alan koşullara göre doğru güçlendirmeyi uygulamak fazlasıyla önemlidir.

Bunu başaramazsan hiçbir zaman iyi bir Karma oyuncusu olamazsın. Ayrıca bu yetenek bu şampiyonla ile nasıl bir oyun stiline sahip olacağını belirleyen yetenektir.

Karma Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Karma için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Karma Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Aery’yi Çağır olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Karma Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Karma rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap