Karma CT S9 » Karma Counter rehberi

karma counter

Karma CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Karma karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak destek rolünde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Karma CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Karma için güncel build arıyorsan Karma build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Karma CT (Karma Counter)

Karma Counter / Karma CT
Brand Pyke
Zilean Bard Fiddlesticks Brand Pyke

Karma koridor aşamasında sürekli seni dürtmeye çalışacak bir şampiyondur. Bunu yapabilmek için Q yeteneğinden yararlanacak veya özel yeteneğini açtıktan sonra R + Q yaparak rahatsız edici hasar vermeyi deneyecektir. Minyon dalgasının arkasına saklanarak kaçmaya çalışmalısın. Ancak minyon birliklerine çok yakın durmamalısın.

Karma Q yeteneğini genelde arkada yer alan minyon birlikleri için kullanacak ve koridoru ittirmeye çalışacaktır. Minyon dalgasının tam ortasında durmaya çalışmamalısın. Bunun yerine minyon dalgalarının arka kısmında durmaya çalışmalısın.

Karma oldukça agresif bir destek şampiyondur. Hasar takasına girdikten sonra E yeteneğini kullanarak oradan güvenli bir şekilde uzaklaşmaya çalışacaktır. Bu yetenek bekleme süresindeyken onunla mücadele etmek oldukça kolaydır. Bunun gibi fırsatları değerlendirmeye çalışmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Karma genelde E yeteneğiyle sana doğru gelecek ve W yeteneğiyle seni yere çakılı bırakmaya çalışacaktır. Onun bu hamlesine karşı hazırlıklı olmalısın. En önemlisi bir kaçış planı geliştirmeyi denemelisin.

Oyunun erken safhalarında Karma’nın özel yeteneğinin bekleme süresi çok uzundur. Bu senin için son derece ideal bir durumdur. R yeteneği kullanılabilir olmadığı zaman onu cezalandırmaya çalışman gerekir. Onunla hasar takasına girmek istiyorsan bu fırsatı kaçırmamalısın.

Karma totem koyma görevini tek başına gerçekleştirmeyi seven bir şampiyondur. Bunu fırsata çevirmek senin elindedir. Ona nehrin içerisinde çeşitli tuzaklar kurabilirsin. Görevler ortaya çıkmadan önce onu ortadan kaldırmak her zaman iyi bir fikirdir. Bu konuda orta koridor ve orman bölgesinde oynayan arkadaşlarından destek almalısın.

Potansiyel

Karma temel eşyalarını tamamladıktan sonra güç artışı yaşar. Kalkan kazandırma potansiyeli oldukça artar ve rahatsız edici hasar verme gücü zirveye ulaşır. R veya Q yeteneği kullanılabilir durumdayken onunla savaşmaya çalışmamalısın. Alternatif çözümler üretmek için çaba göstermelisin.

Karma’nın yetenek kiti onun agresif olmasını sağlar. Bu nedenle sürekli Q yeteneğini kullanarak hasar vermeye çalışır ve E yeteneğini kullanarak daha savunmaya yönelik oynamak için çaba gösterir. Yetenekleri kullanılabilir durumda olduğunda Karma en güçlü haline ulaşmış olur.

Karma özellikle 1. ve 3. seviyelerde çok güçlüdür. Seni rahatsız etmesine izin vermemelisin. Rahatsız edici hasarı aldığın zaman koridorda kalma şansını düşürmüş olursun. Bu gibi durumlara karşı dikkatli olmalı ve Karma ileri doğru hamle yaptığında geri çıkmalısın.

Bu Karma counter rehberi sayesinde Karma karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Karma için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap