Kalista Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

kalista rehberi

Sezon 9 için en iyi Kalista rehberi. Üstün dengeyi kullan, delici ile rakibin ciğerini sök ve ecelin çağrısıyla rakibin işini bitir.

Bu rehber Kalista nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Kalista hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Kalista nasıl oynanır?

Öncelikle Kalista için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Kalista ile oynarken hasar potansiyelini maksimum düzeye çıkaran seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde maksimum hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Kalista’nın oynaması zor bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Üstün Denge

Bu pasif yetenek bu şampiyonun her şeyidir. Bu şampiyon bu yetenek sayesinde kolayca vur-kaç taktiği uygulayabilir. Doğru bir biçimde kullanıldığında ise rakipten gelen beceri atışlarının tamamını dahi etkisiz hale getirebilir.

Mücadele sırasında her zaman teyakkuzda olman gerekir çünkü rakibin her zaman sana karşı hamle yapabilmesi mümkündür.

Q – Delici

Kullanışlı bir yetenek olduğu doğrudur ama maalesef hasar miktarı oldukça azdır. Hedefe ekstra mızrak fırlatabilmek gerçekten iyi bir fikirdir ve bu yetenek ile W yeteneğinin pasifini harekete geçirebilmek mümkündür.

Bu konuda oyuncudan oyuncuya farklılık gösterecek bir durum söz konusudur. Q yeteneğinden maksimum verim alabilmeyi başarırsan mükemmel bir oyuncu olabilirsin.

W – Gözcü

Kullanıldığı zaman oldukça etkileyici bir rahatsızlık veren hasardır. Bu yeteneği kullanarak koridor aşamasında rakibine fazlasıyla hasar verebilirsin. Aktif hali ise sana harita kontrolü konusunda avantaj sunmasıdır.

Bu yeteneği kullanarak haritanın karanlık yerlerini görebilir veya tehdit olarak algıladığın çalılıkları gözetlemeyi başarabilirsin.

E – Ciğerini Sök

Bu şampiyonun temel hasar yeteneğidir. Bu yeteneği ancak oynadıkça daha etkili bir biçimde kullanabilirsin. Buna ek olarak hedefi öldürecek kadar hasar verebilmeyi başarmak istiyorsan yeteneğin hasar potansiyelini iyi takip etmelisin.

Bu yeteneği kullanırken rakibin ölecek olduğundan emin olmalısın çünkü bunu yaptığın zaman yeteneğin bekleme süresini sıfırlamış olursun ve aynı zamanda geriye mana kazanırsın.

R – Ecelin Çağrısı

Bu yetenek dayanıklı destek şampiyonun olduğu zaman daha fazla işe yarar. Elverişli bir biçimde mücadele başlatmak istiyorsan muhakkak ama muhakkak yanında dayanıklı bir destek şampiyonun bulunması gerekir.

Zayıf veya çelimsiz bir destek şampiyonuyla mücadeleye girişmeyi deneyebilirsin ama bu her zaman uygun olmayabilir. Takım savaşında kullanım biçimi biraz daha farklıdır.

Önce destek şampiyonunun yeteneklerini tüketmesini beklemeli daha sonra özel yeteneğinle onu alıp hedef takıma doğru hamle yaparak onlara kalabalık kontrol etkisi sunmalısın.

Kalista Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Kalista için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Kalista Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Keskin Sağanak olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-Q-W sırasına göre yükseltmelisin.

Kalista Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Kalista rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap