Kai’Sa Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

kai'sa rehberi

Sezon 9 için en iyi Kai’Sa rehberi. Hiçlik topunu gönder, gücünün sınırını ölç ve ölümcül dürtüyle rakibin işini bitir.

Bu rehber Kai’Sa nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Kai’Sa hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Kai’Sa nasıl oynanır?

Öncelikle Kai’Sa için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Kai’Sa ile oynarken maksimum hasara ulaşmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde maksimum hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Kai’Sa’nın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – İkinci Deri

Bu şampiyonun pasif yeteneği iki farklı şekildedir. Pasif yeteneğin ilk biçiminde normal saldırıları dolum biriktirir. Ardı ardında gerçekleştirilen dördüncü saldırıda bu şampiyon rakip birliğin seviyesine ve aynı zamanda rakibin kaybettiği can miktarına göre hasar verir. Bu hasar mekanizması aynı zamanda orman canavarlarına karşı da geçerlidir.

Pasif yeteneğin ikinci biçiminde ise bu şampiyon yeteneklerini geliştirebilme şansına sahip olur. Fakat burada şampiyonun sahip olduğu temel niteliklerin belirli bir gereksinimi karşılaması gerekir. Aksi taktirde yeteneklerin geliştirilmesi mümkün değildir.

Q – Icathia Yaylımı

Bu şampiyon hedef şampiyonlara ufak füzeler göndererek bir saldırı gerçekleştirir. Füzelerin her birisi fiziksel hasar verir. Ek olarak bu yetenek minyon olmayan birliklere verdiği hasar daha değişiktir. Dolayısıyla onu duruma göre kullanmak çok daha iyidir.

Bir rakibi tek başına yakaladığın zaman bu yetenekle vereceğin hasar kaçınılmaz olacaktır. Verdiği hasarla minyon birliklerini ortadan kaldırmak kolay olsa bile takım savaşlarında yeteneğin çok daha fazla işe yaradığını unutmamalısın.

W – Hiçlik Topu

Bu yetenek uzun menzilli saldırı yeteneğidir ve büyü hasarı verir. Aynı zamanda hasarın isabet ettiği rakibi belirli süreliğine ortaya çıkartır ve ona pasif yeteneğin dolumundan ekler. Yeteneği önemli yapan ise aynı zamanda özel yetenekle iyi bir kombinasyon olmasıdır.

Yetenek Gücü bazlı bir yapılandırma seçmen durumunda bu yeteneği yükseltebilirsin. Yeteneği yükselttiğin zaman pasif yetenekten iki değil üç dolum elde edersin. Buna ek olarak şampiyonlara isabet ettirmen durumunda yeteneğin bekleme süresini yarı yarıya azaltabilirsin.

E – Gücün Sınırı

Bu şampiyon için hareketlilik özelliği olan yetenektir. Kullanıldığı zaman ileri doğru atılır ve saldırı hızına bağlı olarak bir miktar hareket hızı kazanır. İleri doğru atılan bu şampiyon aynı zamanda belirli süreliğine saldırı hızı kazanır ve normal saldırıları yeteneğin bekleme süresini azaltır.

Bu yeteneği geliştirmek için belirli bir miktar ekstra saldırı hızına sahip olmak gerekir. Yeteneği geliştirdikten sonra ileriye doğru atılma ona görünmezlik kazandırır. Oyunun gidişatına göre seçecek olduğun eşyalar bu yeteneğin kullanılabilirliğine doğrudan etki edecektir.

R – Ölümcül Dürtü

Bu şampiyon plazma ile etkilediği rakibe doğru atılır ve kendisine kalkan kazandırır. Özel yeteneği kullanırken bu şampiyonu rahatsız edebilmek mümkündür. Ancak kullanım çok hızlı gerçekleştirildiğinden genelde bu pek mümkün olmaz.

Takım savaşlarında bir hedefi yakalamak ve aynı zamanda pozisyon değiştirmek için kullanılabilir. Bu yetenek sayesinde bu şampiyon çok daha etkili bir biçimde ayrık ittirme gerçekleştirebilir. Gerektiği zaman takım savaşlarına takılabilecek olması onun için büyük bir avantajdır.

Kai’Sa Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Kai’Sa için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Kai’Sa Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Saldırıya Devam olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Kai’Sa Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Kai’Sa rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap