Jinx Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

jinx rehberi

Sezon 9 için en iyi Jinx rehberi. Rakibi elektriğe boğ, patlangaçla yakala ve manyak güçlü ölüm roketiyle rakibi darmadağın et.

Bu rehber Jinx nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Jinx hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Jinx nasıl oynanır?

Öncelikle Jinx için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Jinx ile oynarken hasar potansiyelini maksimum düzeye çıkaracağın seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde maksimum hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Jinx’in oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Ay Çok Heyecanlı!

Bu şampiyonun hareket kabiliyetine sahip olmasını sağlayan yetenektir. Birlik öldürdükten sonra onun daha hızlı hareket etmesini sağlar ve yer değiştirme konusunda muazzam bir avantaj sunar.

Bunun yanında hiç olmadığı kadar dikkat edilmesi gereken pasif yeteneklerden birisidir. Çünkü bu şampiyon bu yetenekten verim alamazsa hareket kabiliyeti diye bir şey söz konusu olmaz.

Q – Değiştir!

Maalesef mana yönetimi konusunda başını ağrıtabilecek bir yetenektir. Ancak bu yeteneği kullanarak koridor aşamasında rakibine büyük bir üstünlük kurabilirsin.

Taramalı tüfek biçimine geçiş yaptığın zaman elde ettiğin saldırı hızını tekrar roket biçimine geçiş yaparak koruyabildiğini unutmamalısın. Bu sayede minyon dalgalarını hızlı bir biçimde temizleyebilirsin ama bunun bedeli çok miktarda mana tüketmek olduğundan dikkatli olmalısın.

W – Cızzt!

Bu yeteneği kullanmak istiyorsan etrafta herhangi bir minyon birliğinin olmadığından emin olmalısın. Bunu yaptığın zaman yeteneğin hedef şampiyonlardan birisine denk geleceğinden emin olabilirsin.

Hedefi elinden kaçırmamak için ideal bir yetenektir. Aynı zamanda hasar takasları konusunda sana inanılmaz avantaj sunabilir. Kullanırken yeteneğin yavaşlatma etkisi sunduğunu aklından çıkarmamalısın.

E – Patlangaç!

Bu şampiyonun tuzak yeteneğidir. İşin iyi tarafı ise yeteneğin fırlatma süresinin bulunmamasıdır. Genelde iyi oyuncular oyunun erken dönemlerinde bu yeteneğin sunduğu avantajdan yararlanarak hasar takasına girişerek erken bir skorun peşinden koşarlar.

Yeteneğin en doğru kullanım yönlerinden birisi budur. Bir diğeri ise elbette kaçarken seni kovalayan rakibi engellemektir. Unutmamalısın, bu yeteneğin bir fırlatma süresi yoktur.

R – Manyak Güçlü Ölüm Roketi!

Oyundaki global yeteneklerden birisidir. Bu yetenek ile diğer koridorlara yardım edebilirsin. Buna ek olarak oyundaki görevleri koruma veya onları çalma konusunda bu yetenekten faydalanabilirsin.

Genelde elinden kaçırmış olduğun bir hedefi çok uzak mesafeden öldürebilmek için kullanacağın bir yetenek olacağından bu yeteneği iyi nişanlama konusunda pratik yapman fazlasıyla faydalı olacaktır.

Jinx Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Jinx için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Jinx Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Ayağı Çabuk olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Jinx Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Jinx rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap