Jinx CT S9 » Jinx Counter rehberi

jinx counter

Jinx CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Jinx karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak alt koridor bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Jinx CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Jinx için güncel build arıyorsan Jinx build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Jinx CT (Jinx Counter)

Jinx Counter / Jinx CT
Draven
Yasuo Draven Jhin Caitlyn Xayah

Jinx roketlerinden gelen ekstra mesafeyi kullanarak koridoru ittirecek ve aynı zamanda sana rahatsız edici hasar vermeye çalışacaktır. Bu hamleye karşı koridoru tekrar ittirmeye çalışmalı ve roketlerini kullanmadığı zaman onunla hasar takasında bulunmayı denemelisin.

Bir taşıyıcı şampiyon olarak Jinx takımdaki diğer şampiyonlara bağımlıdır. Kartopu etkisine sahip olabilmek için takım arkadaşlarının skor katkısına ihtiyacı vardır. Jinx koridorda tek başınayken ona doğru hamleler yapmaya çalışarak onu zor durumda bırakabilirsin.

Koridor aşamasında Jinx’i kurtarabilecek tek yetenek E yeteneğidir. E yeteneğini kullanmış olan Jinx karşısında son derece agresif bir oyun stili geliştirmeye çalışabilirsin. Bu sayede yapmış olduğu bu hamlenin karşılığında onu cezalandırmış olursun.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Jinx’in en kötü yanı koridor aşamasında ciddi anlamda zayıf olmasıdır. Bir şekilde hedefi minyon biçmek olacaktır. Çok fazla agresif oynamayacak sadece takım savaşlarına geçişi kolaylaştıracak şekilde kendisini beslemek için çaba gösterecektir.

Jinx’in hareketlilik konusunda problemleri vardır. Özellikle kitle kontrol etkisine maruz kaldığı zaman basit bir biçimde etkisiz kalır. Hatta ona güçlü kitle kontrol etkileri uygulama şansı elde edebilirsen onu öldürmüş sayılırsın. Jinx dayanıksız ama aynı zamanda hareketsiz bir şampiyondur.

Oyun uzadıkça Jinx güçlenir. Bu durumun farkında olmalısın. Jinx güçlendiği zaman durdurulması oldukça zor bir şampiyona dönüşür. Oyunun çok fazla uzamasına izin vermemelisin. Çünkü oyun uzadıkça maçı kazanma şansın azalacaktır.

Potansiyel

Jinx temel eşyalarına kavuştuğu zaman takım savaşlarında ihtiyaç duyulan saniye başına hasar miktarını sağlama fırsatı elde edecektir. Takım savaşlarında bir şeyler yapmaya çalışırken onu görür görmez hamle yapmayı denemelisin. Eğer ona doğru hamle yapamazsan geri planda kalıp olağan hasarı takımına yedirmeyi başaracaktır.

Jinx genellikle 9. seviye olduğunda Q yeteneğini maksimum seviyeye çıkartmış olur. Bu ona son derece yüksek oranda saldırı hızı kazandırır ama aynı zamanda roketlerine epey bir otomatik saldırı mesafesi kazandırır. Ayrıca özel yeteneği açıldığı zaman takım savaşlarının seyrini değiştirebilme fırsatı elde eder. Özel yeteneğini kullanmaya çalışan bir Jinx’e karşı dikkatli olmalısın.

Bu Jinx counter rehberi sayesinde Jinx karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Jinx için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap