Jinx Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Jinx nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Jinx rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Jinx ipuçları.

Bu yazı Jinx nasıl oynanır sorusuna, Jinx build, Jinx rün ve Jinx counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Jinx Sezon 9 Build

Jinx‘in alt koridorda maç kazanma oranı %52 seviyesinde, seçilme oranı %15 seviyesinde ve yasaklanma oranı %2 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir alt koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Jinx için eşya seçimleri konusunda maksimum hasar eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Jinx – Benzer Şampiyonlar
Kindred Jhin Miss Fortune Lucian Draven

Jinx Rün (Rune)

Jinx için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Jinx için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Ölümcül Tempo seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (İlham) Nitelik

Jinx Eşyalar (Item)

Jinx eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 
   

Jinx Yetenekler

Bu kısımda en iyi Jinx sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih hızlı bir biçimde kendi canı ve takım arkadaşının canını bir miktar iyileştiren Şifa büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Şifa

Jinx nasıl oynanır?

Jinx ile oynamak istiyorsan favori koridorunun alt koridor olması gerekir. Bu şampiyon anlık hamlelerde hızlıca geri çekilme ve hızlı minyon temizleme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Jinx özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyonun etkinliği orta evrede yaptıklarına bağlıdır. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Ay Çok Heyecanlı!

Bu şampiyonun hareket kabiliyetine sahip olmasını sağlayan yetenektir. Birlik öldürdükten sonra onun daha hızlı hareket etmesini sağlar ve yer değiştirme konusunda muazzam bir avantaj sunar.

Bunun yanında hiç olmadığı kadar dikkat edilmesi gereken pasif yeteneklerden birisidir. Çünkü bu şampiyon bu yetenekten verim alamazsa hareket kabiliyeti diye bir şey söz konusu olmaz.

Q – Değiştir!

Maalesef mana yönetimi konusunda başını ağrıtabilecek bir yetenektir. Ancak bu yeteneği kullanarak koridor aşamasında rakibine büyük bir üstünlük kurabilirsin.

Taramalı tüfek biçimine geçiş yaptığın zaman elde ettiğin saldırı hızını tekrar roket biçimine geçiş yaparak koruyabildiğini unutmamalısın. Bu sayede minyon dalgalarını hızlı bir biçimde temizleyebilirsin ama bunun bedeli çok miktarda mana tüketmek olduğundan dikkatli olmalısın.

W – Cızzt!

Bu yeteneği kullanmak istiyorsan etrafta herhangi bir minyon birliğinin olmadığından emin olmalısın. Bunu yaptığın zaman yeteneğin hedef şampiyonlardan birisine denk geleceğinden emin olabilirsin.

Hedefi elinden kaçırmamak için ideal bir yetenektir. Aynı zamanda hasar takasları konusunda sana inanılmaz avantaj sunabilir. Kullanırken yeteneğin yavaşlatma etkisi sunduğunu aklından çıkarmamalısın.

E – Patlangaç!

Bu şampiyonun tuzak yeteneğidir. İşin iyi tarafı ise yeteneğin fırlatma süresinin bulunmamasıdır. Genelde iyi oyuncular oyunun erken dönemlerinde bu yeteneğin sunduğu avantajdan yararlanarak hasar takasına girişerek erken bir skorun peşinden koşarlar.

Yeteneğin en doğru kullanım yönlerinden birisi budur. Bir diğeri ise elbette kaçarken seni kovalayan rakibi engellemektir. Unutmamalısın, bu yeteneğin bir fırlatma süresi yoktur.

R – Manyak Güçlü Ölüm Roketi!

Oyundaki global yeteneklerden birisidir. Bu yetenek ile diğer koridorlara yardım edebilirsin. Buna ek olarak oyundaki görevleri koruma veya onları çalma konusunda bu yetenekten faydalanabilirsin.

Genelde elinden kaçırmış olduğun bir hedefi çok uzak mesafeden öldürebilmek için kullanacağın bir yetenek olacağından bu yeteneği iyi nişanlama konusunda pratik yapman fazlasıyla faydalı olacaktır.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Jinx rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap