Jhin Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

jhin rehberi

Sezon 9 için en iyi Jhin rehberi. İlham ateşiyle yanarken trajedinin ne olduğunu göster ve son perde ile hiç rakibe şans tanıma.

Bu rehber Jhin nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Jhin hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Jhin nasıl oynanır?

Öncelikle Jhin için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Jhin ile oynarken hasar potansiyelini maksimum düzeye çıkaran seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde maksimum hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Jhin’ın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Suflör

Oyundaki en ilgi çekici pasif yeteneklerden birisidir. Bu şampiyon şarjörünü yenilemeden önce 4 saldırı gerçekleştirebilir. Bu 4 saldırıdan ilk 3 tanesi normaldir ama sonuncusunun kritik gelme şansı garantidir.

Bu pasif yeteneği en iyi şekilde kullanmayı başardığın zaman koridor aşamasında hasar takasına girme konusunda muazzam bir avantaj elde edersin.

Q – İlham Ateşi

Kullanımı oldukça basit olan bir yetenektir. Bu yetenek sayesinde koridor aşamasında hasar takasında bulunabilirsin ve aynı zamanda minyon dalgalarını hızlı bir biçimde temizleyebilirsin.

En arkada yer alan menzilli minyon birliklerinden birisine kullanarak onları öldürüp aynı zamanda yollamış olduğun merminin rakip şampiyonlardan birisine denk gelmesini sağlayabilirsin.

W – Trajedi

Oyunda yer alan isabet menzili en yüksek yeteneklerden birisidir. Bir beceri atışı gibi görünebilir ama fazlasıyla işlevseldir. Eğer rakibi basit saldırıların veya E yeteneğinin etkisi altında bırakırsan bu yeteneği saldırısıyla rakibi hareketsiz bırakabilirsin.

Bu sana hedef seçme ve aynı zamanda hedefini kaçırmama konusunda büyük bir avantaj sunar.

E – Esaret Çiçeği

En sık kullanacağın yeteneklerin başında gelir. Mana bedelinin çok düşük olması sebebiyle koridor aşamasında bu tuzakları çalılıklara ve rakibin hareket alanlarına sürekli olarak yerleştirmeye çalışmalısın. Bu sayede alan kontrolü işini daha kolay hale getirebilirsin.

Diğer taraftan rakip ile ejder veya Baron gibi görevler için çarpışmaya gireceksen etrafa bu tuzakları bırakıp W yeteneğinin etki durumunun daha fazla olmasını sağlayabilirsin.

R – Son Perde

Bu özel yetenek fazlasıyla kullanışlıdır. İlk kullanımın ardından bu şampiyon belirli süreliğine güç toplar. İkinci kullanımda ise topladığı güçle uzun menzilli saldırılar düzenler. Bu saldırıların en iyi yanı ise isabet ettiği şampiyonları yavaşlatması ve eğer W yeteneğinin pasifinin etkisi varsa onları açığa çıkartmasıdır.

Bu yeteneği iki farklı şekilde kullanabilirsin. Takım savaşı başlamadan önce açıp rakibe olabildiğince hasar verip onları yavaşlatmayı başarabilirsin. Diğer taraftan takım savaşının ardından kullanıp olağan gücünle kaçan hedefleri yakalamak için bu yetenekten destek alabilirsin.

Jhin Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Jhin için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Jhin Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Ayağı Çabuk olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Jhin Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Jhin rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap