Jhin CT » Jhin Counter [S10]

Jhin counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Jhin counter konusunda yardımcı olacaktır.

Jhin CT (Jhin Counter)

Jhin’in saldırılarını takip etmelisin. Çünkü 4. saldırısını gerçekleştirdikten sonra otomatik saldırılarıyla saldırıyı devam ettiremeyecektir. Silahını yeniden doldurması gerekeceğinden bu aralığı avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışabilirsin.

Jhin özellikle kule altında farm yapabilecek bir şampiyon değildir. Onu kule altına hapsetmeye çalışmak iyi bir fikir olabilir. Ancak yanındaki şampiyonun kuleyle oynayabilecek kadar iyi olması gerekir. Hamle yapman gerektiğinde bunu korkusuzca yapacak bir ikili olmanız gerekir.

Jhin’in E yeteneğinden geçerken dikkatli olmalısın çünkü hemen ardından W yeteneğini kullanmaktan çekinmeyecektir. Yakınlara bir yerlere tuzak kurduğunu görürsen yere çakılı kalmamak için çaba göstermelisin. Bölge güvenli ise tuzağı ortadan kaldırmak için üstüne basmak iyi bir fikir olabilir.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Jhin aradaki mesafeyi her zaman belirli seviyede tutmaya çalışacak bir şampiyondur. Çünkü R yeteneği ve W yeteneğiyle istediği zaman sana hasar verebilecektir. R yeteneğini kullanırken onu rahatsız etmeye çalışmalısın. Kitle kontrolü yeteneklerini bu gibi anlara saklaman çok daha doğru olacaktır.

Jhin sana doğru gelirken çok dikkatli olmalısın. Çünkü takım savaşlarında her 4. saldırısı olağanüstü derecede çok hasar verecektir. Buna engel olmak için basit saldırılarından kaçınmaya çalışmalısın. Takım savaşlarında önce onu hedeflemek bu açıdan çok daha iyi bir çözümdür.

Takım savaşı başlatma konusunda rakip takımı beklemelisiniz. Çünkü rakip takım hamle yaptığı zaman sana yeni bir hamle fırsatı doğar ve Jhin takımından ayrı kalır. Jhin herhangi bir kaçış yeteneğine veya mekanizmasına sahip olmadığından kolayca ortadan kaldırılabilir bir hedef haline dönüşür.

Potansiyel

Jhin oyunun orta evresinden son evresine doğru kusursuz geçiş yapabilen bir şampiyondur. Hareketsiz olmasından yararlanmaya çalışmalısın. Ayrıca yetenekleriyle yapacağı kombinasyonlar oldukça güçsüzdür. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmanın yollarını bulmalısın.

Jhin, W yeteneğini 2. seviyeye çıkarttığı zaman onun ve yanındaki destek şampiyonunun saldırıları ölümcül derecede güçlü olacaktır. Bir şekilde W yeteneğinden kaçmanın yollarını bulmalısın. Jhin özellikle Ebedi Kılıç eşyasını tamamladıktan sonra çok güçlü hale gelir. Takımını saniyeler içerisinde eritme şansına sahiptir. Takım savaşlarında ilk olarak onu ortadan kaldırmaya çalışmalısınız.

Bu Jhin counter rehberi sayesinde Jhin karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Jhin için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu