Jhin Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Jhin nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Jhin rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Jhin ipuçları.

Bu yazı Jhin nasıl oynanır sorusuna, Jhin build, Jhin rün ve Jhin counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Jhin Sezon 9 Build

Jhin‘nin alt koridorda maç kazanma oranı %48 seviyesinde, seçilme oranı %8 seviyesinde ve yasaklanma oranı %1 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir alt koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Jhin için eşya seçimleri konusunda maksimum hasar eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması ortalama zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Jhin – Benzer Şampiyonlar
Kindred Lucian Miss Fortune Jinx Draven

Jhin Rün (Rune)

Jhin için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Jhin için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Ayağı Çabuk seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Jhin Eşyalar (Item)

Jhin eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Jhin Yetenekler

Bu kısımda en iyi Jhin sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih hızlı bir biçimde kendi canı ve takım arkadaşının canını bir miktar iyileştiren Şifa büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Şifa

Jhin nasıl oynanır?

Jhin ile oynamak istiyorsan favori koridorunun alt koridor olması gerekir. Bu şampiyon hasar potansiyeli dışında takımına katkısı olmayan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Jhin özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Suflör

Oyundaki en ilgi çekici pasif yeteneklerden birisidir. Bu şampiyon şarjörünü yenilemeden önce 4 saldırı gerçekleştirebilir. Bu 4 saldırıdan ilk 3 tanesi normaldir ama sonuncusunun kritik gelme şansı garantidir.

Bu pasif yeteneği en iyi şekilde kullanmayı başardığın zaman koridor aşamasında hasar takasına girme konusunda muazzam bir avantaj elde edersin.

Q – İlham Ateşi

Kullanımı oldukça basit olan bir yetenektir. Bu yetenek sayesinde koridor aşamasında hasar takasında bulunabilirsin ve aynı zamanda minyon dalgalarını hızlı bir biçimde temizleyebilirsin.

En arkada yer alan menzilli minyon birliklerinden birisine kullanarak onları öldürüp aynı zamanda yollamış olduğun merminin rakip şampiyonlardan birisine denk gelmesini sağlayabilirsin.

W – Trajedi

Oyunda yer alan isabet menzili en yüksek yeteneklerden birisidir. Bir beceri atışı gibi görünebilir ama fazlasıyla işlevseldir. Eğer rakibi basit saldırıların veya E yeteneğinin etkisi altında bırakırsan bu yeteneği saldırısıyla rakibi hareketsiz bırakabilirsin.

Bu sana hedef seçme ve aynı zamanda hedefini kaçırmama konusunda büyük bir avantaj sunar.

E – Esaret Çiçeği

En sık kullanacağın yeteneklerin başında gelir. Mana bedelinin çok düşük olması sebebiyle koridor aşamasında bu tuzakları çalılıklara ve rakibin hareket alanlarına sürekli olarak yerleştirmeye çalışmalısın. Bu sayede alan kontrolü işini daha kolay hale getirebilirsin.

Diğer taraftan rakip ile ejder veya Baron gibi görevler için çarpışmaya gireceksen etrafa bu tuzakları bırakıp W yeteneğinin etki durumunun daha fazla olmasını sağlayabilirsin.

R – Son Perde

Bu özel yetenek fazlasıyla kullanışlıdır. İlk kullanımın ardından bu şampiyon belirli süreliğine güç toplar. İkinci kullanımda ise topladığı güçle uzun menzilli saldırılar düzenler. Bu saldırıların en iyi yanı ise isabet ettiği şampiyonları yavaşlatması ve eğer W yeteneğinin pasifinin etkisi varsa onları açığa çıkartmasıdır.

Bu yeteneği iki farklı şekilde kullanabilirsin. Takım savaşı başlamadan önce açıp rakibe olabildiğince hasar verip onları yavaşlatmayı başarabilirsin. Diğer taraftan takım savaşının ardından kullanıp olağan gücünle kaçan hedefleri yakalamak için bu yetenekten destek alabilirsin.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Jhin rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap