Jayce Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

jayce rehberi

Sezon 9 için en iyi Jayce rehberi. Şok patlamasıyla ürküt, şimşek sahasına çek ve gürleyen darbeyle rakibe hiç aman tanımadan işi bitir.

Bu rehber Jayce nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Jayce hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Jayce nasıl oynanır?

Öncelikle Jayce için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Jayce ile oynarken sürekli yeteneklerini kullanmana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde işlevsel eşyalara yönelmen gerekir. Jayce’in oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Hextech Kapasitör

Çok işlevsel bir yetenek olmadığını herkes kabul etmeli. Bunun temel sebebi ise bu yeteneğin ana bölgeden koridora dönüş veya rakipten kaçış konusunda avantaj sunmasıdır. Bunun dışında bu şampiyona ekstra avantaj sunmadığından çok işlevsel olduğunu söylemek mümkün değildir.

Q – Göklere!/Şok Patlaması

Bu şampiyonun dikkatli kullanılması gereken yeteneğidir. Menzilli saldırı gerçekleştirme biçimindeyken fırlatmış olduğu küre normalde çok fazla hasar vermez ama kapıyla birleştirildiğinde olağanüstü miktarda hasarlar verebilirsin.

Yakın dövüş biçimindeyken ise yetenek ile rakibe doğru sıçrayıp alan hasarı ve aynı zamanda yavaşlatma etkisi uygulayabilirsin.

W – Şimşek Sahası/Hiper Yük

Bu şampiyon menzilli saldırı gerçekleştirme biçimindeyken saniye başına hasar konusunda ona inanılmaz avantaj sunar. Basit saldırıları sıfırlayan bir yetenek olduğundan bu yeteneği aktif ederek aniden dört saldırı gerçekleştirmeyi başarabilirsin.

Yakın dövüş biçimindeyken ise alan hasarı verebilirsin. Bu genelde koridoru hızlı bir biçimde ittirmek için işine yarar. Bunun dışında pasifinden gelen mana kazanma kabiliyeti sayesinde mana yönetimini daha kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsin.

E – Gürleyen Darbe/Hızlandırma Geçidi

Bu şampiyonun işlevsellik yeteneğidir. Bu yetenek sayesinde rakibi yakalayabilir, rakipten kaçabilir ve hatta takım arkadaşlarını da kaçırabilirsin. Bununla birlikte E-Q kombinasyonu sayesinde hedefe veya hedeflere çok yüksek miktarlarda hasar vermeyi başarabilirsin.

Diğer taraftan bu şampiyon ile yakın dövüş biçiminde yer aldığında bu yeteneği rakibi kendinden uzaklaştırmak için değerlendirebilirsin.

R – Merkür Topu/Merkür Çekici

Bu şampiyonun oyun değiştirebilecek bir özel yeteneğe sahip olmadığına değinmiştik. Bunun sebebi bu yeteneğin açıklamalarında gizlidir. Bu yeteneği sürekli olarak aktif edebilmen mümkündür.

Yaptığı tek şey sana ekstra dayanıklılık kazandırmak ve pasif yeteneğini harekete geçirerek daha hızlı hareket etmeni sağlamaktır. Belki hasar takasına girişmeden önce biçim değiştirmek iyi bir fikir olabilir. Fakat bu yetenekten çok büyük şeyler beklememelisin.

Jayce Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Jayce için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Jayce Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Jayce Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Jayce rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap