Jayce Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Jayce nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Jayce rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Jayce ipuçları.

Bu yazı Jayce nasıl oynanır sorusuna, Jayce build, Jayce rün ve Jayce counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Jayce Sezon 9 Build

Jayce‘in üst koridorda maç kazanma oranı %49 seviyesinde, seçilme oranı %7 seviyesinde ve yasaklanma oranı %1 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir üst koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Jayce için eşya seçimleri konusunda mana tabanlı eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Jayce – Benzer Şampiyonlar
Vel’Koz Xerath Ziggs

Jayce Rün (Rune)

Jayce için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Jayce için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Aery’i Çağır seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Jayce Eşyalar (Item)

Jayce eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Jayce Yetenekler

Bu kısımda en iyi Jayce sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9 > 11

(W) 3 > 6 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 2 > 14 > 15 > 16 > 17 > 18
(R) Önceden Açık

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih ise haritada istediğin bir bölgeye hızlıca geçiş yapmana yardımcı olan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Jayce nasıl oynanır?

Jayce ile oynamak istiyorsan favori koridorunun üst koridor olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi uygulama ve rakibe sürekli rahatsız edici hasar verme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Jayce özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyon oyunun uzaması durumunda orta evreyi iyi geçiremezse oyundan düşer. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Hextech Kapasitör

Çok işlevsel bir yetenek olmadığını herkes kabul etmeli. Bunun temel sebebi ise bu yeteneğin ana bölgeden koridora dönüş veya rakipten kaçış konusunda avantaj sunmasıdır. Bunun dışında bu şampiyona ekstra avantaj sunmadığından çok işlevsel olduğunu söylemek mümkün değildir.

Q – Göklere!/Şok Patlaması

Bu şampiyonun dikkatli kullanılması gereken yeteneğidir. Menzilli saldırı gerçekleştirme biçimindeyken fırlatmış olduğu küre normalde çok fazla hasar vermez ama kapıyla birleştirildiğinde olağanüstü miktarda hasarlar verebilirsin.

Yakın dövüş biçimindeyken ise yetenek ile rakibe doğru sıçrayıp alan hasarı ve aynı zamanda yavaşlatma etkisi uygulayabilirsin.

W – Şimşek Sahası/Hiper Yük

Bu şampiyon menzilli saldırı gerçekleştirme biçimindeyken saniye başına hasar konusunda ona inanılmaz avantaj sunar. Basit saldırıları sıfırlayan bir yetenek olduğundan bu yeteneği aktif ederek aniden dört saldırı gerçekleştirmeyi başarabilirsin.

Yakın dövüş biçimindeyken ise alan hasarı verebilirsin. Bu genelde koridoru hızlı bir biçimde ittirmek için işine yarar. Bunun dışında pasifinden gelen mana kazanma kabiliyeti sayesinde mana yönetimini daha kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsin.

E – Gürleyen Darbe/Hızlandırma Geçidi

Bu şampiyonun işlevsellik yeteneğidir. Bu yetenek sayesinde rakibi yakalayabilir, rakipten kaçabilir ve hatta takım arkadaşlarını da kaçırabilirsin. Bununla birlikte E-Q kombinasyonu sayesinde hedefe veya hedeflere çok yüksek miktarlarda hasar vermeyi başarabilirsin.

Diğer taraftan bu şampiyon ile yakın dövüş biçiminde yer aldığında bu yeteneği rakibi kendinden uzaklaştırmak için değerlendirebilirsin.

R – Merkür Topu/Merkür Çekici

Bu şampiyonun oyun değiştirebilecek bir özel yeteneğe sahip olmadığına değinmiştik. Bunun sebebi bu yeteneğin açıklamalarında gizlidir. Bu yeteneği sürekli olarak aktif edebilmen mümkündür.

Yaptığı tek şey sana ekstra dayanıklılık kazandırmak ve pasif yeteneğini harekete geçirerek daha hızlı hareket etmeni sağlamaktır. Belki hasar takasına girişmeden önce biçim değiştirmek iyi bir fikir olabilir. Fakat bu yetenekten çok büyük şeyler beklememelisin.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Jayce rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap