Jax Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

jax rehberi

Sezon 9 için en iyi Jax rehberi. Amansız saldırılarla bezdir, güçlendir ve karşı saldırıyla büyük ustanın kudretini herkese göster.

Bu rehber Jax nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Jax hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Jax nasıl oynanır?

Öncelikle Jax için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Jax ile oynarken bire bir mücadeleleri kazanabileceğin seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü düello eşyalarına yönelmen gerekir. Jax’ın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Amansız Saldırı

Bir şampiyonu öldürmeye kafaya koymuşsan bu yeteneğin dolum yapmış olması önemlidir. Takım savaşlarına girmeye yelteneceksen eğer pasif yeteneğinden dolum elde etmiş olmalısın.

Bu dolumlar olmadan takım savaşlarında etkin olman pek söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle epey dikkatli olmalısın.

Q – Sıçrama Saldırısı

Bu yeteneği dikkatlice kullanmak zorundasın çünkü seni rakipten uzaklaştırabilecek tek yetenektir. Bu yeteneği bir kez kullandıktan sonra bekleme süresi dolana kadar hemen hemen tüm saldırılara karşı açık hedef olacağını unutmamalısın.

W – Güçlendir

Basit bir saldırı gerçekleştirdikten sonra basit saldırı mekanizmasının sıfırlanmasını sağlayan bir yetenektir. Bu yeteneği eşyaların harekete geçirilen özellikleri, pasif yeteneğin ve Q yeteneğin gibi diğer yeteneklerle bir arada kullanabilirsin. Böylece yüksek rakiplere hasarlar verebilirsin.

E – Karşı Saldırı

Bu yeteneği kullanarak kaçan rakibi yakalayabilirsin veya bir rakipten kaçabilirsin. Yeteneğin sunmuş olduğu sersemletme etkisi sana bu imkanı tanır.

Bu yetenek sayesinde rakiple mücadeleye girişmen söz konusu olabilir. Fakat bu her zaman tavsiye edilen bir yöntem değildir. Çünkü bu yeteneği kullanıp rakibi öldürmeyi başaramamak veya onu ana bölgeye göndermemek senin için büyük bir sıkıntı olacaktır.

R – Büyük Ustanın Kudreti

Bir takım savaşına girişmeden önce bu yeteneği aktif hale getirmelisin. Pasif yeteneğinle birlikte W ve R yeteneklerini bir araya getirerek olağanüstü miktarda hasar verebilirsin.

Yeteneğin saldırıya yönelik değerlerden güç alıyor olmasını avantaja çevirmelisin. Fakat bunu yaparken rakibin tercih etmiş olduğu takım kompozisyonunun hasar ağırlığı yönüne dikkat etmelisin.

Jax Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Jax için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Jax Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-Q-E sırasına göre yükseltmelisin.

Jax Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Jax rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Yorum Yap