Jax CT S9 » Jax Counter rehberi

jax counter

Jax CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Jax karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orman bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Jax CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Jax için güncel build arıyorsan Jax build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Jax CT (Jax Counter)

Jax Counter / Jax CT
Nidalee Nunu & Willump Elise
Nidalee Zac Gragas Nunu & Willump Elise

Jax’in E yeteneği oyunun başlangıcında çok yüksek bir bekleme süresine sahiptir. Bu yetenek genellikle en son maksimum seviyeye çıkartılan yetenektir. Bu yeteneği bekleme süresindeyken onu rahatsız etmeye çalışmalı ve bir anlamda minyon biçmesine engel olmaya çalışmalısın.

Jax orman bölgesini hızlı bir şekilde temizleme potansiyeline sahiptir. Üstelik bunu çok fazla can kaybetmeden gerçekleştirebilir. Bu nedenle oyunun erken safhasında onu kolayca öldürme şansın yoktur. Ancak canının az olduğunu fark edersen hemen ona doğru hamle yapıp skor almaya çalışabilirsin.

Genellikle Jax oyuncuları oyunun erken aşamasında ejder almaya çalışırlar. Bu sayede takımlarına ekstra katkı sağlarlar. Bunu aklından çıkarmamalısın ve gerekirse o yöne doğru hamleler yaparak buna engel olmalısın. Oyunun erken aşamalarında ejder bölgesine totem bırakmak oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Jax oyundaki en iyi ayrık ittirme şampiyonlarından biridir. Ancak takım savaşlarında etkinliği önemli ölçüde azalır. Takım arkadaşlarının yanında olduğu zaman kitle kontrolü uygulayarak ona odaklanmalı ve onu ortadan kaldırmaya çalışmalısın. Ama bunu yaparken bire bir mücadeleden olabildiğince kaçınmalısın.

Jax’in en güçlü yeteneği E yeteneğidir. Bu yeteneği kullandığı zaman basit saldırılara karşı dayanıklı hale gelir ve aynı zamanda alan hasarını önemli ölçüde azaltır. Bunu aklından çıkarmadığın sürece ona karşı doğru hamleler yapmayı başarabilirsin.

Jax ayrık ittirme yapmayı çok seven bir şampiyondur. Zaten seçilme sebeplerinin başında bu gelmektedir. Ancak takım arkadaşlarınla birlik olup rakip takımı takım savaşına zorlarsan Jax’in olmadığı bir karşılaşmayı daha kolay kazanabilirsiniz.

Potansiyel

Jax 6. seviye olduğu zaman mükemmel bir güç patlaması yaşar. Pasif özelliğiyle ekstra hasar kaynağı açılmış olur. Hem saldırı hem savunma yönünde avantaj sunan bu yetenek açıldığı zaman onunla bire bir mücadele etmek neredeyse imkansız hale gelir.

Jax en önemli iki eşyasını tamamladıktan sonra hemen hemen her bire bir mücadelede üstün çıkacak taraf haline gelir. Bu nedenle onu durdurmak oldukça zor olur. Jax aldığı hem saldırı gücü hem yetenek gücü eşyalarından güç kazanmayı başarır. Bu açıdan özellikle dikkat edilmesi ve karşısında durmak için can veren eşyalar alınması gereklidir.

Bu Jax counter rehberi sayesinde Jax karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Jax için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap