Jax Rün ve Eşya Dizilimi » Top Build

Bu rehber Jax rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Jax hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Jax için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Jax Build S10

Jax ile oynarken pasif yeteneğinden olabildiğince güç almak çok önemlidir. Bunu yapmayı başarırsan saniye başına verdiğin hasarı yükseltmeyi başarırsın. Hasar takasına girmeden önce mutlaka olabildiğince yük biriktirmiş olmana dikkat etmelisin. Üzerinde pasif yeteneğinden gelen yükler varken seninle mücadele etmek çok kolay olmayacaktır.

Bu şampiyon 6. seviye olduktan sonra kısa süreli hasar takasları çok daha makul hale gelir. Bir minyon birliğine yapılacak basit saldırı, ardından Q + AA + W kombinasyonu ile çok avantajlı hasar takasında bulunabilirsin. E yeteneğini mutlaka kaçmak veya skor garanti olduğunda kullanmaya çalışmalısın. Bu yeteneğin basit saldırıları engellediğini unutmamalısın.

Jax Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar  
Sihirdar Büyüleri

Jax için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Jax Tam Build

Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-Q-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Jax Rün

Jax nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Jax ile oynarken bire bir mücadeleleri kazanabileceğin seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü düello eşyalarına yönelmen gerekir. Jax oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır.

Özellikle oyunun orta ve geç evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrede avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Jax’in yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Amansız Saldırı

Bir şampiyonu öldürmeye kafaya koymuşsan bu yeteneğin dolum yapmış olması önemlidir. Takım savaşlarına girmeye yelteneceksen eğer pasif yeteneğinden dolum elde etmiş olmalısın. Bu dolumlar olmadan takım savaşlarında etkin olman pek söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle epey dikkatli olmalısın.

Q – Sıçrama Saldırısı

Bu yeteneği dikkatlice kullanmak zorundasın çünkü seni rakipten uzaklaştırabilecek tek yetenektir. Bu yeteneği bir kez kullandıktan sonra bekleme süresi dolana kadar hemen hemen tüm saldırılara karşı açık hedef olacağını unutmamalısın.

W – Güçlendir

Basit bir saldırı gerçekleştirdikten sonra basit saldırı mekanizmasının sıfırlanmasını sağlayan bir yetenektir. Bu yeteneği eşyaların harekete geçirilen özellikleri, pasif yeteneğin ve Q yeteneğin gibi diğer yeteneklerle bir arada kullanabilirsin. Böylece yüksek rakiplere hasarlar verebilirsin.

E – Karşı Saldırı

Bu yeteneği kullanarak kaçan rakibi yakalayabilirsin veya bir rakipten kaçabilirsin. Yeteneğin sunmuş olduğu sersemletme etkisi sana bu imkanı tanır. Bu yetenek sayesinde rakiple mücadeleye girişmen söz konusu olabilir. Fakat bu her zaman tavsiye edilen bir yöntem değildir. Çünkü bu yeteneği kullanıp rakibi öldürmeyi başaramamak veya onu ana bölgeye göndermemek senin için büyük bir sıkıntı olacaktır.

R – Büyük Ustanın Kudreti

Bir takım savaşına girişmeden önce bu yeteneği aktif hale getirmelisin. Pasif yeteneğinle birlikte W ve R yeteneklerini bir araya getirerek olağanüstü miktarda hasar verebilirsin. Yeteneğin saldırıya yönelik değerlerden güç alıyor olmasını avantaja çevirmelisin. Fakat bunu yaparken rakibin tercih etmiş olduğu takım kompozisyonunun hasar ağırlığı yönüne dikkat etmelisin.

Temel Yetenek Kombinasyonları

  • E + Q + E: Bu kombinasyonu kullanırken Q yeteneğini kullanıp rakibin yanına gelir gelmez E yeteneğini tekrardan kullanman gerektiğine dikkat etmelisin.
  • E + Q + E + AA + W + AA: Klasik orman kampı temizleme kombinasyonudur.
  • Q + W: Rakiple hasar takasına girmek istediğin zaman bu kombinasyonu kullanabilirsin.

ta ve geç evresinde güçlü, oynaması kolay olan bir suikastçı şampiyon arıyorsan Jax senin için en doğru seçimlerden biri olacaktır. Bu rehberi beğendiysen onu arkadaşlarınla paylaşarak bana destek olabilirsin. Ayırca sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap