Jarvan Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

jarvan iv rehberi

Sezon 9 için en iyi Jarvan IV rehberi. Ordu marşıyla harekete geç, Demacia sancağını gururla taşı ve afetle ortalığı karıştır.

Bu rehber Jarvan IV nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Jarvan IV hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Jarvan IV nasıl oynanır?

Öncelikle Jarvan IV için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Jarvan IV ile oynarken rakip için ciddi tehdit olabileceğin seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü dalış eşyalarına yönelmen gerekir. Jarvan IV’ün oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Ordu Marşı

Bu şampiyonun bir hedefe karşı gerçekleştirdiği başlangıç saldırısı ekstra fiziksel hasar verir. Aynı hedefe tekrar ekstra hasar verebilmek için ise belirli bir sürenin geçmesi gerekir.

Bu nedenle yeteneğin sürekli işlemesini sağlamak zor olabilir. Fakat yetenek can miktarına göre hasar verdiğinden fazlasıyla kullanışlıdır.

Q – Ejderha Saldırısı

Eğer fırlattığı bayrağına doğru kullanılmamışsa bu şampiyon mızrağı ile önündeki hedeflere hasar verir ve onların zırhlarını deler. Böylece rakiplerine karşı avantaj elde edebilir.

Eğer fırlattığı bayrağa doğru kullanılmışsa bu şampiyon hızlı bir biçimde kendisini bayrağa doğru çeker ve önüne çıkan hedeflerin havaya zıplamasına neden olur. Etkin kombinasyonun en önemli parçası olduğu unutulmamalıdır.

W – Altın Kalkan

Bu şampiyon kendisine bir kalkan oluşturur ve aldığı hasarı azaltır. Bununla birlikte etrafındaki rakip birlikleri yavaşlatır. Yavaşlatma etkisi hedef birliklerin yakınlığına ve uzaklığına göre değişiklik gösterir.

Fazlasıyla işlevsel bir yetenektir. Takım savaşlarında ekstra işe yarayabileceği gözden kaçırılmamalıdır.

E – Demacia Sancağı

Bu şampiyon tarafından gerçekleştirilen kombinasyonun ilk parçasıdır. Pasif olarak bu yetenek saldırı hızı kazandırır. Bu şampiyon bu bayrağı bir yere konuşlandırır ve ardından Q yeteneğini kullanırsa önüne çıkan rakip birlikleri havaya sıçratır ve onlara büyü hasarı verir.

Aynı zamanda bayrağın etrafında yer alan dost birliklere ise ekstra saldırı hızı kazandırır. Kullanırken rakibin E-Q kombinasyonundan kaçıp kaçamayacağını iyi hesaplamak gerekir.

R – Afet

Bu yeteneği kullanarak bir süreliğine rakip takımı veya rakip oyuncuları bir zemine hapsetmek mümkün olabilir. Fakat oluşturulan halkanın içerisinden rakip takımın oyuncularının çıkması kolay olabilir.

Bunun için yeteneği uygun zamanlamayla kullanmak gerekir. Ancak yeteneğin verdiği hasarı küçümsemezsen ve oyun içerisindeki rotanı yarı taşıyıcı olarak seçersen umulmadık miktarda hasarlar verebilirsin.

Jarvan IV Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Jarvan IV için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Jarvan IV Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Jarvan IV Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Jarvan IV rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Yorum Yap