Janna Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

janna rehberi

Sezon 9 için en iyi Janna rehberi. Uğultulu kasırgayla korkut, meltemler estir, fırtınan gözüyle muson yağmurlarını yağdır.

Bu rehber Janna nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Janna hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Janna nasıl oynanır?

Öncelikle Janna için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Janna ile oynarken takım arkadaşlarını ayakta tutabileceğin seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde destek eşyalarına yönelmen gerekir. Janna’nın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Pupa Yeli

Bu şampiyonun pasif yeteneği yakınındaki takım arkadaşlarına ekstra hareket hızı kazandırır. Bu hareket hızı sayesinde takım savaşlarından geri çekilme, rakipten kaçma veya kurtulma konusunda takım arkadaşların çok daha avantajlı olurlar.

Özellikle bu şampiyona doğru kaçan takım arkadaşlarının hareket hızının artış göstereceği unutulmamalıdır.

Q – Uğultulu Kasırga

Güzel bir yetenek olduğu hemen söylenebilir ama her güzelin bir kusuru vardır misali bir durum söz konusudur. Her ne kadar çok işlevsel bir yetenek olsa bile bu yeteneği kullanabilmek için doğru zamanı bulmak gerekir.

Yeteneğin kullanım maliyeti çok yüksektir. Bu yüksekliğin sorun çıkartmasını istemiyorsan onu sürekli değil gerektiğinde kullanmalısın. Özellikle takım mücadelesi başlatma ve takım halinde geri çekilme konularında bu yetenek fazlasıyla işe yaramaktadır.

W – Meltem

Bu şampiyona hareket hızı kazandırır ve onun yakalanamayan şampiyon olmasını sağlar. Aktif hali ise rakibe hasar vermeni sağlar. Aktif hali beceri atışı değil doğrudan hedef atışı olduğundan kullanımı kolaydır.

Bu yetenekten verim almak için yeteneğin açıklamasını iyi okumak gerekir. Bu yeteneğin aktif halini kullandığın zaman pasifinden gelen ekstra hareket hızını kaybedersin.

E – Fırtınanın Gözü

Bu şampiyonun bir hayat kurtarıcı olmasını sağlayan yegane yetenektir. Bu yetenek sayesinde kendine, takım arkadaşına ve hatta dost kulelere dahi kalkan kazandırmayı başarabilirsin.

Bu sayede takım arkadaşlarının daha fazla süre hayatta kalmasını sağlayabilir ve hasar takasları söz konusu olduğunda koridor arkadaşına ekstra güç katabilirsin. Bu kalkanı kullandığında hedefin hasar miktarını yükselteceğini unutmamalısın.

R – Muson

Kullanışlı bir yetenek olduğu doğrudur ama bazen istenen verim elde edilmeyebilir. Bu yeteneği genelde takımını korumak ve kendini feda etmek için kullanırsın.

Belirli bir alanda fırtına oluşturur, rakipleri kendinden uzaklaştırırsın ve hedef alan içerisinde kalan dost birliklerin canını iyileştirerek onların hayatta kalmasını sağlarsın. Yanlış kullanım durumunda kazanılacak bir takım savaşını dahi kaybettirebilecek olduğundan dikkatli olmalısın.

Janna Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Janna için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Janna Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Sihirli Yıldız olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-E-Q sırasına göre yükseltmelisin.

Janna Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Janna rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Yorum Yap