Janna Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Janna nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Janna rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Janna ipuçları.

Bu yazı Janna nasıl oynanır sorusuna, Janna build, Janna rün ve Janna counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Janna Sezon 9 Build

Janna‘nın alt koridorda maç kazanma oranı %51 seviyesinde, seçilme oranı %11 seviyesinde ve yasaklanma oranı %1 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir alt koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Janna için eşya seçimleri konusunda destek rolü eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Janna – Benzer Şampiyonlar
Nami Soraka Karma Sona Lulu

Janna Rün (Rune)

Janna için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Janna için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Aery’i Çağır seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Janna Eşyalar (Item)

Janna eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Janna Yetenekler

Bu kısımda en iyi Karma sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı W yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak W yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve Q yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(W) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih zaman içerisinde rakibin canını düşüren ve iyileştirme becerilerini azaltan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Janna nasıl oynanır?

Janna ile oynamak istiyorsan favori koridorunun alt koridor (destek rolü) olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi uygulama ve anlık hamlelerden geri çekilme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu işlevsel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Janna özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Pupa Yeli

Bu şampiyonun pasif yeteneği yakınındaki takım arkadaşlarına ekstra hareket hızı kazandırır. Bu hareket hızı sayesinde takım savaşlarından geri çekilme, rakipten kaçma veya kurtulma konusunda takım arkadaşların çok daha avantajlı olurlar.

Özellikle bu şampiyona doğru kaçan takım arkadaşlarının hareket hızının artış göstereceği unutulmamalıdır.

Q – Uğultulu Kasırga

Güzel bir yetenek olduğu hemen söylenebilir ama her güzelin bir kusuru vardır misali bir durum söz konusudur. Her ne kadar çok işlevsel bir yetenek olsa bile bu yeteneği kullanabilmek için doğru zamanı bulmak gerekir.

Yeteneğin kullanım maliyeti çok yüksektir. Bu yüksekliğin sorun çıkartmasını istemiyorsan onu sürekli değil gerektiğinde kullanmalısın. Özellikle takım mücadelesi başlatma ve takım halinde geri çekilme konularında bu yetenek fazlasıyla işe yaramaktadır.

W – Meltem

Bu şampiyona hareket hızı kazandırır ve onun yakalanamayan şampiyon olmasını sağlar. Aktif hali ise rakibe hasar vermeni sağlar. Aktif hali beceri atışı değil doğrudan hedef atışı olduğundan kullanımı kolaydır.

Bu yetenekten verim almak için yeteneğin açıklamasını iyi okumak gerekir. Bu yeteneğin aktif halini kullandığın zaman pasifinden gelen ekstra hareket hızını kaybedersin.

E – Fırtınanın Gözü

Bu şampiyonun bir hayat kurtarıcı olmasını sağlayan yegane yetenektir. Bu yetenek sayesinde kendine, takım arkadaşına ve hatta dost kulelere dahi kalkan kazandırmayı başarabilirsin.

Bu sayede takım arkadaşlarının daha fazla süre hayatta kalmasını sağlayabilir ve hasar takasları söz konusu olduğunda koridor arkadaşına ekstra güç katabilirsin. Bu kalkanı kullandığında hedefin hasar miktarını yükselteceğini unutmamalısın.

R – Muson

Kullanışlı bir yetenek olduğu doğrudur ama bazen istenen verim elde edilmeyebilir. Bu yeteneği genelde takımını korumak ve kendini feda etmek için kullanırsın.

Belirli bir alanda fırtına oluşturur, rakipleri kendinden uzaklaştırırsın ve hedef alan içerisinde kalan dost birliklerin canını iyileştirerek onların hayatta kalmasını sağlarsın. Yanlış kullanım durumunda kazanılacak bir takım savaşını dahi kaybettirebilecek olduğundan dikkatli olmalısın.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Janna rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap