Ivern Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

ivern rehberi

Sezon 9 için en iyi Ivern rehberi. Kök sal, yeşert, tohumlar saç ve ormanın dostu olduğunu herkese göstererek dostlarını çağır.

Bu rehber Ivern nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Ivern hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Ivern nasıl oynanır?

Öncelikle Ivern için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Ivern ile oynarken daha fazla rakibi yakalamana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde işlevsel eşyalara yönelmen gerekir. Ivern’nin oynaması zor bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Ormanın Dostu

Bu şampiyonun pasifi eşsiz bir pasiftir. Bu şampiyon doğaya saygısından ötürü orman kamplarında yer alan canavarlara saldırmaz. Bunun yerine oralara yetişmesi için fidanlar bırakır.

Fidanlar yeşerdiği zaman gelip orman kampında yer alan ganimeti toplar. Böylece bu şampiyon, bir güçlendiriciyi hem kendi alabilir hem takım arkadaşına verebilir. Bu sayede takımına ekstra güç katmayı başarabilirsin.

Q – Kök Sal

Bu yetenek bu şampiyonun baskın düzenleme yeteneğidir. Bu yeteneği iyi bir biçimde kullanmayı öğrenmeden bir oyuncunun baskın düzenleme şansı yoktur.

Yeteneğin fırlatma hızının düşük olması bu yeteneğe alışmak için biraz zaman gerektirir ama bu problemi ortadan kaldırdıktan sonra oyuncular etkin bir biçimde baskın düzenleyebilen oyunculara dönüşebilirler.

W – Yeşert

Bu şampiyona özgü yeteneklerden birisidir. Bu şampiyon, iligli yeteneği kullanarak haritanın herhangi bir yerinde çalılık oluşturmayı başarabilir. Bu sayede takım arkadaşların çalılıklarda gizlenmesini ve belirli bir süreliğine görünmez olmasını sağlayabilirsin.

Ancak dikkat etmen gereken bir husus vardır. Bu şampiyon tarafından oluşturulan çalılıkları rakip takım da kullanabilir. Bu nedenle yanlış kullanımlardan olabildiğince kaçınmalısın.

E – Patlartohum

Oyun içerisinde bu yeteneğe benzeyen pek çok yetenek görebilirsin ama bu yeteneği özel kılan bir nitelik bulunmaktadır. Doğru yapılandırmalar seçildiği zaman bu yeteneği kısa süre içerisinde yeniden kullanabilmek mümkündür.

Böylece bu şampiyon takım savaşlarında çok daha işlevsel bir şampiyon olabilir. Bu yeteneğin kazandırdığı kalkan sıradan bir kalkan değildir çünkü bu kalkanın alan hasarı ve alana etki eden yavaşlatma etkisi bulunmaktadır.

R – Daisy!

Bu şampiyon en yakın dostunu savaş alanına çağırır. Bu yakın dost fazlasıyla işe yarar çünkü bir anda takımdaki güçlü birim sayısını altıya çıkartabilir. Bu nitelikten olabildiğince yararlanmak istiyorsan bu yeteneği kullanmayı öğrenmek durumundasın.

Öncelikle bu şampiyonun en yakın arkadaşının iyi bir tank olabileceğini unutmamalısın. Bunun yanında aynı hedefe birkaç kez vurduktan sonra hedefi yukarı sıçratıp sana avantaj sağlayacağını aklından çıkarmamalısın. Bu sadık dost ile anlaşabilmek biraz zaman alabilecektir.

Ivern Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Ivern için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Ivern Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Aery’yi Çağır olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-Q-W sırasına göre yükseltmelisin.

Ivern Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Ivern rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Yorum Yap