Ivern Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Ivern nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Ivern rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Ivern ipuçları.

Bu yazı Ivern nasıl oynanır sorusuna, Ivern build, Ivern rün ve Ivern counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Ivern Sezon 9 Build

Ivern‘in orman bölgesinde maç kazanma oranı %52 seviyesinde, seçilme oranı %3 seviyesinde ve yasaklanma oranı %1 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir orman şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Ivern için eşya seçimleri konusunda işlevsellik eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Ivern – Benzer Şampiyonlar
Morgana Pyke Rakan Zyra Blitzcrank

Ivern Rün (Rune)

Ivern için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Ivern için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Muhafız seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İlham) Nitelik

Ivern IV Eşyalar (Item)

Ivern eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 
 

Ivern Yetenekler

Bu kısımda en iyi Ivern sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih her ormancının sahip olması gereken Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Ivern nasıl oynanır?

Ivern ile oynamak istiyorsan favori koridorunun orman bölgesi olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi uygulama ve mücadele başlatma becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Ivern özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Bu şampiyon oyunun uzaması durumunda orta evreyi iyi geçiremezse oyundan düşer. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Ormanın Dostu

Bu şampiyonun pasifi eşsiz bir pasiftir. Bu şampiyon doğaya saygısından ötürü orman kamplarında yer alan canavarlara saldırmaz. Bunun yerine oralara yetişmesi için fidanlar bırakır.

Fidanlar yeşerdiği zaman gelip orman kampında yer alan ganimeti toplar. Böylece bu şampiyon, bir güçlendiriciyi hem kendi alabilir hem takım arkadaşına verebilir. Bu sayede takımına ekstra güç katmayı başarabilirsin.

Q – Kök Sal

Bu yetenek bu şampiyonun baskın düzenleme yeteneğidir. Bu yeteneği iyi bir biçimde kullanmayı öğrenmeden bir oyuncunun baskın düzenleme şansı yoktur.

Yeteneğin fırlatma hızının düşük olması bu yeteneğe alışmak için biraz zaman gerektirir ama bu problemi ortadan kaldırdıktan sonra oyuncular etkin bir biçimde baskın düzenleyebilen oyunculara dönüşebilirler.

W – Yeşert

Bu şampiyona özgü yeteneklerden birisidir. Bu şampiyon, iligli yeteneği kullanarak haritanın herhangi bir yerinde çalılık oluşturmayı başarabilir. Bu sayede takım arkadaşların çalılıklarda gizlenmesini ve belirli bir süreliğine görünmez olmasını sağlayabilirsin.

Ancak dikkat etmen gereken bir husus vardır. Bu şampiyon tarafından oluşturulan çalılıkları rakip takım da kullanabilir. Bu nedenle yanlış kullanımlardan olabildiğince kaçınmalısın.

E – Patlartohum

Oyun içerisinde bu yeteneğe benzeyen pek çok yetenek görebilirsin ama bu yeteneği özel kılan bir nitelik bulunmaktadır. Doğru yapılandırmalar seçildiği zaman bu yeteneği kısa süre içerisinde yeniden kullanabilmek mümkündür.

Böylece bu şampiyon takım savaşlarında çok daha işlevsel bir şampiyon olabilir. Bu yeteneğin kazandırdığı kalkan sıradan bir kalkan değildir çünkü bu kalkanın alan hasarı ve alana etki eden yavaşlatma etkisi bulunmaktadır.

R – Daisy!

Bu şampiyon en yakın dostunu savaş alanına çağırır. Bu yakın dost fazlasıyla işe yarar çünkü bir anda takımdaki güçlü birim sayısını altıya çıkartabilir. Bu nitelikten olabildiğince yararlanmak istiyorsan bu yeteneği kullanmayı öğrenmek durumundasın.

Öncelikle bu şampiyonun en yakın arkadaşının iyi bir tank olabileceğini unutmamalısın. Bunun yanında aynı hedefe birkaç kez vurduktan sonra hedefi yukarı sıçratıp sana avantaj sağlayacağını aklından çıkarmamalısın.

Bu sadık dost ile anlaşabilmek biraz zaman alabilir ama bunu başardıktan sonra iyi bir oyuncu olabilirsin.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Ivern rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap