Illaoi CT S9 » Illaoi Counter rehberi

illaoi counter

Illaoi CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Illaoi karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak üst koridor bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Illaoi CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Illaoi için güncel build arıyorsan Illaoi build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Illaoi CT (Illaoi Counter)

Illaoi Counter / Illaoi CT
Poppy Swain
Poppy Swain Kled Mordekaiser Singed

Illaoi minyon dalgalarını yönetme konusunda biraz problem yaşar. Bu nedenle maçın ilk aşamalarında onu kule altına hapsetmeyi deneyebilirsin. Bunu yaptığın zaman Illaoi daha çok manasını tüketmek zorunda kalacaktır. Bu koridor aşamasında aradığın avantajı sana sunacaktır.

Hasar takası söz konusu olduğunda E yeteneği oldukça önemlidir. Hasar takasını bu yetenek sayesinde gerçekleştirir. Bu yetenekten kaçmak aynı zamanda onun ekstradan altın kazanmasına engel olmak anlamına gelir. Bir hasar takasında bulunmak istiyorsan daha çok bu yeteneğin olmadığı anları kovalamalısın.

Illaoi bir şekilde E yeteneğiyle seni işaretlemiş durumdaysa onu alt edeceğine inanmıyorsan hemen oradan uzaklaşmalısın. Ahtapot kollarıyla uğraşmayı beklemeli ve alandan dışarı çıkmalısın. Bu ekstra hasar almana engel olacaktır.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Illaoi’nin özel yeteneği özellikle takım savaşlarına muazzam bir etki sunmaktadır. Özel yeteneğini kullandığı zaman bir şekilde geri kaçmaya çalışmalısın. Dar alanlarda savaşmak gibi bir hataya düşmemek önemlidir.

Illaoi’nin en güçlü yanı ahtapot kollarından aldığı hasar potansiyeli ve aynı zamanda sürdürülebilirlik desteğidir. Bu nitelikler sayesinde Illaoi sürekli ayakta kalmayı başarabilmektedir. Bir şekilde onun can yenileme niteliğine engel olmaya çalışmalısın.

Illaoi’nin E yeteneği isabet ettiği şampiyonun bir kopyasını çıkarır. Bu kopya bir ruh şeklindedir ve Illaoi’nin ekstra altın kazanması için doğal hedeftir. Bir şekilde bu yetenekten kaçmalı ve güvenli oynamaya çalışmalısın. Aksi durumda ona çok büyük bir altın avantajı devretmiş olursun.

Potansiyel

Illaoi özellikle Kara Balta eşyası almaya çalışır çünkü bu eşya onun yetenekleriyle fazlasıyla uyumludur. Bu eşyayı 10-11 dakikadan önce tamamlamayı başarırsa minyon dalgalarını hızlı bir şekilde temizleme fırsatı elde etmiş olacaktır. Bu sayede koridorları ittirerek hakimiyet kurmaya çalışacaktır.

Illaoi’nin güç patlaması yaşadığı durum E yeteneğinin maksimum seviyeye çıktığı durumdur. Bu durum onun yetenekleriyle ekstra hasar vermesini sağlar. 13. seviye olduğunda hem Q hem E yeteneğini maksimum seviyeye ulaşmış olabilir. Bu noktadan sonra onunla düello yapmak kolay değildir.

Bu Illaoi counter rehberi sayesinde Illaoi karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Illaoi için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap