Illaoi Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Illaoi nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Illaoi rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Illaoi ipuçları.

Bu yazı Illaoi nasıl oynanır sorusuna, Illaoi build, Illaoi rün ve Illaoi counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Illaoi Sezon 9 Build

Illaoi‘nin üst koridorda maç kazanma oranı %50 seviyesinde, seçilme oranı %3 seviyesinde ve yasaklanma oranı %3 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir üst koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Illaoi için eşya seçimleri konusunda tank eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Illaoi – Benzer Şampiyonlar
Darius Garen Dr. Mundo Nasus Shyvana

Illaoi Rün (Rune)

Illaoi için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Illaoi için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İlham ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Arakçı seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İlham) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Illaoi Eşyalar (Item)

Illaoi eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 
 

Illaoi Yetenekler

Bu kısımda en iyi Illaoi sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 2 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 3 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih ise haritada istediğin bir bölgeye hızlıca geçiş yapmana yardımcı olan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Illaoi nasıl oynanır?

Illaoi ile oynamak istiyorsan favori koridorunun üst koridor olması gerekir. Bu şampiyon mücadele başlatma ve tank olabilme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Illaoi özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyon oyunun uzaması durumunda orta evreyi iyi geçiremezse oyundan düşer. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Yaşlı Tanrının Elçisi

Periyodik olarak yeni kollar oluşturma konusunda sana yardımcı olur. Oluşturulan kollar sayesinde bu şampiyon yakınında yer alan hedeflere hasar verebilir.

Bu kolları ortadan kaldırabilmek mümkündür. Bunun için bu şampiyon yakınlardaysa kollara birkaç kez vurmak gerekebilir. Bu kolların savaş alanında yer alması yani ortadan kaldırılmaması rakipte baskı uyandırabilir.

Q – Dokunaç Darbesi

Çıkartmış olduğun kolların ekstra hasar vermesini sağlar. Bununla birlikte minyon dalgası temizleme konusunda sana yardımcı olabilir. Yeteneği kullanmak oldukça basit olduğundan fazla zorlanmazsın.

Yetenek çıkarılan kolların ekstra hasar vermesini sağladığı kadar aynı zamanda yeni bir kol çıkarmana da yardımcı olur.

W – Sille Tokat

Bir sonraki basit saldırının mesafesi artış gösterir. Bu yetenek ile rakibe saldırdığında hedefe doğru sıçrarsın. Saldırı düzenlediğinde ekstra hasar vermiş olursun.

Bununla birlikte savaş alanında yer alan kolların aynı anda hedefe saldırabilir. Bu sayede kaçmakta olan bir rakibi yakalayabilir ve onu etkisiz bırakabilirsin.

E – Ruh Sınavı

Bunun gibi bir şampiyonun büyük bir tehlikeye dönüşmesini sağlayan önemli bir yetenektir. Bu şampiyon ileriye doğru gönderdiği öge ile hedefin bir ruh kopyasını oluştur. Bu ruh kopya bir şampiyon ise onun ruhu hemen önünüze getirilir.

Bu ruh belirli bir süre aktif kalır ve siz hasar aldıkça aktif kalma süresi azalır. Eğer sen ve takım arkadaşların bu ruha hasar verirsen, aynı zamanda asıl hedefe belirli bir miktar hasar vermiş olursun.

R – İlahi Ders

Bu şampiyon havaya doğru sıçrayıp yere büyük bir saldırı düzenler ve etrafındaki hedeflere hasar verir. Bu yetenek, isabet ettiği her şampiyon ve ruh için bir kol oluşturur. Bu sayede R-W kombinasyonunu yapmak elverişli hale gelir.

Bu kombinasyon ile bir takım savaşında beklenmedik etkiler yaratabilir ve ekstra skor dahi elde edebilirsin. Kombinasyonu gerçekleştirebilmek kolaydır ama iyi zamanlama gerektirir.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Illaoi rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap