Heimerdinger CT S9 » Heimerdinger Counter rehberi

heimerdinger counter

Heimerdinger CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Heimerdinger karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridor bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Heimerdinger CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Heimerdinger için güncel build arıyorsan Heimerdinger build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Heimerdinger CT (Heimerdinger Counter)

Heimerdinger Counter / Heimerdinger CT
Malzahar
Xerath Azir Ziggs Malzahar Ekko

Heimerdinger ile hasar takasında bulunmak çok kolay bir iş değildir ama yapılabilecek bir şeydir. Q yeteneği ile koyduğu taret birimlerini yıkarak işe başlayabilirsin. Onunla hasar takasında bulunmanın tek yolu budur. Taret olmadığı zaman ona rahatsız edici hasar vermek çok daha kolay olacaktır.

Bekleme süresi açısından pek problem yaşamayan bu şampiyonun koyduğu tareti hemen yok etmeye çalışmalısın. Koyduğu hare taret ayakta kalırsa ardı ardına taret koymaya başlayacak ve can sıkıcı olacaktır. Koyduğu her tareti korumak için Heimerdinger W veya E yeteneğine başvuracaktır.

Heimerdinger oyunun başlangıcında oldukça zayıf bir şampiyondur. Hareketlilik konusunda çok büyük problem yaşar. Bunu avantajlı bir şekilde kullanabilirsen iyi bir oyun çıkarabilirsin. Gerektiğinde ormancı takım arkadaşından destek almalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Heimerdinger ile takım savaşlarında uğraşmak gerçekten can sıkıcıdır. Sürekli takımının arkasında kalır ve taret konuşlandırarak işini yapmaya çalışır. Bu nedenle ilk ona odaklanıp onu ortadan kaldırmak iyi bir fikir olabilir.

Koridor aşamasında Heimerdinger tarafından konuşlandırılmış bir taret aynı zamanda onun için farm yapacaktır. Bunu yapabilmek için tareti ortadan kaldırmalısın. Bunu yaptığın zaman onu çeşitli baskınlara karşı açık hedef haline getirmiş olursun.

Heimerdinger 6. seviye olduktan sonra ekstra dikkatli olmalısın. Bu seviyeden itibaren teknik olarak üç yeni yetenek açmış sayılır. Bir mücadeleye girişmeden önce son derece dikkatli olmalısın. Çünkü tek bir hamlede seni ortadan kaldırabilecek hamleyi yapabilecektir.

Potansiyel

Heimerdinger özellikle Zhonya’nın Kumsaati eşyasını aldıktan sonra güçlenmeye başlar. Çünkü bu eşya onu baskınlara karşı koruyan bir silah durumundadır. Koridor aşamasında ona rahatsız edici hasarlar vererek bu eşyayı boşa kullanmasını sağlamalısın.

Heimerdinger’ın R yeteneği olmadığı zaman ona karşı oynamak çok daha kolaydır. Heimerdinger diğer şampiyonların aksine oyun içerisinde belirli aralıklarla güç patlaması yaşar. 3. seviyede yaşadığı ilk güç patlamasını 6. seviye, 11. seviye ve 16. seviyede yine yaşar. Bunun için dikkatli olmalısın.

Bu Heimerdinger counter rehberi sayesinde Heimerdinger karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Heimerdinger için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap