Hecarim CT S9 » Hecarim Counter rehberi

hecarim counter

Hecarim CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Hecarim karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orman bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Hecarim CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Hecarim için güncel build arıyorsan Hecarim build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Hecarim CT (Hecarim Counter)

Hecarim Counter / Hecarim CT
Evelynn Volibear Nidalee
Malphite Taliyah Evelynn Volibear Nidalee

Hecarim oyunun erken safhasında sahip olduğu hasar sayesinde son derece güçlü bir baskın şampiyonudur. Sürekli olarak baskın yapmaya çalışacak, koridorlara girecek ve sonra çıkacaktır. Nehir bölgesindeki potansiyel görüş alanlarına totem yerleştirmeyi ihmal etmemelisin.

Hecarim baskın düzenleme konusunda iyi bir şampiyon olduğu için bunu fırsata çevirebilirsin. Örneğin, alt koridora baskın düzenlemeye niyetliyse hemen üst koridora baskın düzenlemeyi düşünmelisin. Alternatif olarak ormanına girip onun kamplarını çalmayı deneyebilirsin.

Hecarim düello anlamında son derece güçlü bir şampiyon olduğundan bire bir mücadelelerin çoğunu kazanacaktır. Özellikle sana doğru hamle yaptığı sırada mücadeleye devam edersen dezavantajlı çıkacak taraf sen olursun. Manası az olmadığı sürece onunla çarpışmayı düşünmemelisin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Hecarim takım savaşlarında etkili bir şampiyondur. Bir arada olmaya çok istekli olan takımlara karşı özel yeteneğini kullanarak sayısız avantaj elde edebilecek kapasiteye sahiptir. Bunu yapmasına izin vermemelisin.

Ormanda mücadele etmeye çalışmamalısın. Çünkü ormanın hangi alanı olursa olsun Hecarim’in özel yeteneğinin etki alanıyla aynı genişlikte bir alan kalacaktır. Eğer ormanın içerisinde savaşmaya çalışırsan onun özel yeteneğine maruz kalma ihtimalin neredeyse garanti gibidir.

Özellikle haritada yan tarafları tutmayı başarırsan yani totem kullanarak oralarda görüş alırsan Hecarim’in takım oyunculuğunu olabildiğince kısıtlamış olursun. Görüşe sahip olduğun sürece sana karşı yapacağı her hamleden haberdar olabilirsin.

Potansiyel

Hecarim 6. seviye olduğunda en önemli güç artışını yaşar. Bu noktadan sonra baskınlarda çok daha etkili olmaya başlar ve hatta imkansız gibi görünen baskınlar bile düzenleyebilir. Her zaman seviyesini kontrol etmeli ve özellikle R yeteneğinin bekleme süresini hesaplamaya çalışmalısın.

Hecarim’in düello potansiyeli çok yüksektir. Gereksiz yere uzatılmış olan hasar takaslarından kaçınman gerekir. Sadece kesin kazanırım dediğin anlarda onun üzerine gitmelisin. Hecarim Üçlü Kuvvet eşyasını tamamlayınca yetenekleriyle uyumlu hamleler yapma fırsatı elde eder.

Bu Hecarim counter rehberi sayesinde Hecarim karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Hecarim için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap