Graves Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

graves rehberi

Sezon 9 için en iyi Graves rehberi. Sis perdesini arala, tetiği hızlı çek, parça tesiriyle rakibe yolun sonuna geldiğini göster.

Bu rehber Graves nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Graves hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Graves nasıl oynanır?

Graves için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Graves ile oynarken yetenek kitinden maksimum verim almanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde kendine özgü eşyalara yönelmen gerekir. Graves oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Yeni Kader

Açıklaması basit ama kullanması zor olan bir pasif yetenektir. Bu yeteneği en iyi şekilde değerlendirmek için mutlaka zaman gereklidir. Saldırı hızı nitelikleri bu yetenekten ekstra verimlilik almana sağlayabilir.

Aslında orman bölgesinde etkili olmasını sağlayabilen en önemli unsur bu yetenektir. Bu yeteneğin çalışma yöntemini öğrenmek pek çok koşulda işini kolaylaştıracak olduğundan önceliğin bu olmalıdır.

Q – Yolun Sonu

Yeteri kadar hasar vermeni sağlayacak iyi bir yetenektir ama kullanım biçimi konusunda ufak bir detay vardır. Bu yetenek düz bir doğrultuda rakibe hasar verir ve ardından geri dönüş sağlayarak tekrar hasar uygular.

İşte bunu en iyi şekilde harekete geçirebilmek için rakibin arkasında duvar olduğundan emin olmak gerekir. Rakibin arkasında duvar varsa bu yeteneği kullanıp geri dönüş hasarının çok daha hızlı uygulanmasını sağlayabilirsin.

W – Sis Perdesi

Oyundaki en etkili yeteneklerden birisidir ama en büyük dezavantajı hiç kuşkusuz sahip olduğu yüksek bekleme süresi ve yüksek kullanım bedelidir. Takım savaşlarında bu yeteneği kullanabilmek için doğru alanı etki altında bırakmak gerekir.

İşte bu yüzden genelde açık alanlarda değil dar alanlarda mücadele etmek iyi bir fikir olabilir. Bu yeteneği kullandığında takım savaşına dahil olmak iyi bir fikir olabilir. Tabi rakibin bundan kurtulmak için bir stratejisinin olacağı unutulmamalıdır.

E – Hızlı Tetik

Bu şampiyonun dayanıklı olmasını sağlayan yetenektir. Bu yetenek sayesinde onunla bire bir mücadele etmek çok kolay değildir. Yeteneğin basit saldırıları sıfırlayabilecek olması bu şampiyon için fazlasıyla iyidir çünkü onun basit saldırıları ciddi hasarlar verebilmektedir.

Bunu göz önünde bulundurarak rakibe doğru hamle yapıp onunla hasar takasına girmeyi düşünebilirsin. Bazen bu yeteneği rakibi şaşırtmak veya rakipten uzaklaşmak için kullanmayı düşünebilirsin.

R – Parça Tesiri

Oldukça iyi hasar verebilen bir özel yetenektir. Takım savaşlarında fazlasıyla işe yarayabilir çünkü verdiği alan hasarıyla bir takım savaşının gidişatını değiştirme şansını elde edersin.

Diğer taraftan bazı durumlarda belki rakipten kaçmak için bu yeteneği kullanabilirsin çünkü yeteneği kullandığın zaman hafif geriye doğru itilmiş olursun. Bunu avantajlı bir biçimde değerlendirebilmek takım savaşlarında hayatta kalmak için önemlidir.

Graves Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Graves için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Graves Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Ayağı Çabuk olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Graves Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Graves rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Yorum Yap