Graves CT S9 » Graves Counter rehberi

graves counter

Graves CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Graves karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orman bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Graves CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Graves için güncel build arıyorsan Graves build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Graves CT (Graves Counter)

Graves Counter / Graves CT
Poppy Nunu & Willump
Udyr Poppy Nocturne Trundle Nunu & Willump

Graves bire bir mücadelelerde son derece güçlü bir şampiyondur. Onunla bire bir mücadele etmekten olabildiğince uzak durmalısın. Benzer şekilde çok yakın mesafeden onunla mücadele etmeye çalışmamalısın. Bu ona avantaj sağlayan bir durumdur.

Graves’in otomatik saldırıları her zaman etkili değildir çünkü canavarlar, minyon birlikleri ve hatta kuleler hasarını engelleme potansiyeline sahiptir. Bir canavarın veya minyon birliğinin arkasında durarak onun otomatik saldırı hasarından korunmayı başarabilirsin.

Graves her zaman E yeteneğini kullanıp ardından Q yeteneğini kullanacaktır. Bu onun ekstra hasar vermesini sağlayan bir combo hamlesidir. Bu nedenle çok dikkatli olmalı ve kendine avantaj getirmeyecek alanlarda mücadeleden olabildiğince kaçınmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Graves takım savaşlarında W yeteneğini kullanarak avantaj elde etmeye çalışır. Bu yeteneği sayesinde etki alanında yer alan hemen hemen herkesi yavaşlatır ve kör eder. Graves ile karşılaştığında bunun bilincinde olmalısın.

Graves’in son evredeki performansı çok iyi değildir. Grup halinde dolaşan rakipleri ortadan kaldırma konusunda son derece beceriksizdir. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmayı deneyebilirsin. Graves karşısında etkin bir oyun geçirmek istiyorsan takım arkadaşlarına yakın oynamalısın.

Graves’in R yeteneği çok fazla hasar verebilir. Ancak R yeteneğini kullanmak çok kolay değildir. Graves R yeteneğini kullandığı zaman kenarlara kaçarak ondan kurtulabilirsin. Bu açıdan yeteneğinin çok etkisiz olduğunu söylemek mümkündür.

Potansiyel

Graves oyunun erken safhasında son derece güçlüdür. Olabildiğince bire bir mücadeleye girmeye ve skor elde etmeye çalışacaktır. Nehir bölgesine totem koyarak ve takım arkadaşlarınla iletişim halinde kalarak dikkatli bir oyun oynamalısın.

Tek başına kaldığın zaman onunla savaşmaya çalışmamalısın. Bunun temel sebebi seni kolayca etkisiz bırakabilecek olmasıdır. Özellikle 1. seviye ve 4. seviye arasında onun karşısına çıkmaya çalışmamalısın. Bu seviyelerde elde ettiği skorla ve ardından sana karşı üstünlük kurabilecektir.

Bu Graves counter rehberi sayesinde Graves karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Graves için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap