Graves Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Graves nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Graves rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Graves ipuçları.

Bu yazı Graves nasıl oynanır sorusuna, Graves build, Graves rün ve Graves counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Graves Sezon 9 Build

Graves‘un orman bölgesinde maç kazanma oranı %47 seviyesinde, seçilme oranı %4 seviyesinde ve yasaklanma oranı %1 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir orman şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Graves için eşya seçimleri konusunda kendine özgü eşsiz eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Graves – Benzer Şampiyonlar
Gangplank Fiddlesticks Teemo Nidalee Quinn

Graves Rün (Rune)

Graves için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Graves için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Ayağı Çabuk seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Graves Eşyalar (Item)

Graves eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Graves Yetenekler

Bu kısımda en iyi Graves sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 1 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih ormancı şampiyonların vazgeçilmezi olan Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Graves nasıl oynanır?

Graves ile oynamak istiyorsan favori koridorunun orman bölgesi olması gerekir. Bu şampiyon hızlı minyon dalgası temizleme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Graves özellikle oyunun ilk ve orta evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini kaybedebilir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Yeni Kader

Açıklaması basit ama kullanması zor olan bir pasif yetenektir. Bu yeteneği en iyi şekilde değerlendirmek için mutlaka zaman gereklidir. Saldırı hızı nitelikleri bu yetenekten ekstra verimlilik almana sağlayabilir.

Aslında orman bölgesinde etkili olmasını sağlayabilen en önemli unsur bu yetenektir. Bu yeteneğin çalışma yöntemini öğrenmek pek çok koşulda işini kolaylaştıracak olduğundan önceliğin bu olmalıdır.

Q – Yolun Sonu

Yeteri kadar hasar vermeni sağlayacak iyi bir yetenektir ama kullanım biçimi konusunda ufak bir detay vardır. Bu yetenek düz bir doğrultuda rakibe hasar verir ve ardından geri dönüş sağlayarak tekrar hasar uygular.

İşte bunu en iyi şekilde harekete geçirebilmek için rakibin arkasında duvar olduğundan emin olmak gerekir. Rakibin arkasında duvar varsa bu yeteneği kullanıp geri dönüş hasarının çok daha hızlı uygulanmasını sağlayabilirsin.

W – Sis Perdesi

Oyundaki en etkili yeteneklerden birisidir ama en büyük dezavantajı hiç kuşkusuz sahip olduğu yüksek bekleme süresi ve yüksek kullanım bedelidir. Takım savaşlarında bu yeteneği kullanabilmek için doğru alanı etki altında bırakmak gerekir.

İşte bu yüzden genelde açık alanlarda değil dar alanlarda mücadele etmek iyi bir fikir olabilir. Bu yeteneği kullandığında takım savaşına dahil olmak iyi bir fikir olabilir. Tabi rakibin bundan kurtulmak için bir stratejisinin olacağı unutulmamalıdır.

E – Hızlı Tetik

Bu şampiyonun dayanıklı olmasını sağlayan yetenektir. Bu yetenek sayesinde onunla bire bir mücadele etmek çok kolay değildir. Yeteneğin basit saldırıları sıfırlayabilecek olması bu şampiyon için fazlasıyla iyidir çünkü onun basit saldırıları ciddi hasarlar verebilmektedir.

Bunu göz önünde bulundurarak rakibe doğru hamle yapıp onunla hasar takasına girmeyi düşünebilirsin. Bazen bu yeteneği rakibi şaşırtmak veya rakipten uzaklaşmak için kullanmayı düşünebilirsin.

R – Parça Tesiri

Oldukça iyi hasar verebilen bir özel yetenektir. Takım savaşlarında fazlasıyla işe yarayabilir çünkü verdiği alan hasarıyla bir takım savaşının gidişatını değiştirme şansını elde edersin.

Diğer taraftan bazı durumlarda belki rakipten kaçmak için bu yeteneği kullanabilirsin çünkü yeteneği kullandığın zaman hafif geriye doğru itilmiş olursun. Bunu avantajlı bir biçimde değerlendirebilmek takım savaşlarında hayatta kalmak için önemlidir.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Graves rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap