Gragas Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

gragas rehberi

Sezon 9 için en iyi Gragas rehberi. Fıçıyı yuvarla, ayyaşın hiddetini göster, vücut darbesiyle kıstır ve patlayan fıçıyla havaya uçur.

Bu rehber Gragas nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Gragas hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Gragas nasıl oynanır?

Gragas için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Gragas ile oynarken olabildiğince hasar karşılamanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde tank eşyalarına yönelmen gerekir. Gragas oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – İçelim Güzelleşelim

Koridor aşamasında bu yetenekten ekstra verim almak gerekir ve bu nedenle bekleme süresine fazlasıyla dikkat edilmelidir. Bu yeteneği harekete geçirebilmek için W yeteneği kullanmak çok iyi bir fikirdir çünkü o yeteneğin mana kullanım miktarı oldukça düşüktür.

Koridor aşamasında sürdürülebilir bir yapıya sahip olmak istiyorsan pasif yeteneğini harekete geçirebilmek için en avantajlı adımları bulmayı denemelisin.

Q – Fıçı Yuvarla

Bu yetenek aslında senin temel hasar kaynağın ve baskın düzenlemek istediğinde temel yeteneğindir. Bu yeteneği kullanırken verimli olabilmek için belirli bir süre beklemen gerektiğini unutmamalısın.

Fıçı maksimum potansiyel sunacak şekle geldiğinde rengi epey değişir ve bunu koridor aşamasında rakibine alan bırakmamak ama aynı zamanda minyon dalgası temizlemek için kullanabilirsin.

W – Ayyaş Hiddeti

Bu şampiyon fıçısı ile birlikte ileriye doğru hamle yaparken aslında en kullanışlı yeteneğinin bu olduğunu sana gösterir. Pasif yeteneğini harekete geçirmek için en ideal yetenektir.

Bununla birlikte rakibe baskın düzenlemek veya rakibe doğru hamle yapmak için bu yeteneğinin dolumunu gerçekleştirmen gerektiğini unutmamalısın. Bunun için rakibin görüş alanından çıkman çok daha doğru olacaktır.

E – Vücut Darbesi

Bu şampiyonun tam anlamıyla her işe yarayan yeteneğidir. Bu yeteneği kullanarak rakipten kaçabilir, rakibe doğru hamle yapabilir, ona baskın düzenleyebilir veya onu saf dışı bırakabilirsin. İşine yarayan durum her ne ise bu yeteneği kullanarak onu gerçekleştirebilirsin.

Koridor aşamasında bu yeteneği çok sık kullanman tavsiye edilmez yani skor alamayacak durumdaysan bu yeteneği daha çok kaçmak veya baskın durumunda rakibe doğru hamle yapmak için kullanmalısın.

R – Patlayan Fıçı

Bir oyuncunun bu şampiyon ile oynamayı bilip bilmediğini bu yeteneği kullanım biçimine bakarak anlayabilirsin. Bu şampiyon için rakibe doğru hamle yapma ve aynı zamanda takımını kovalayan gözü dönmüş bir rakip takımdan kurtulma gibi farklı biçimlerde kullanabilirsin.

Bazı durumlarda bu yeteneği hatalı kullanman söz konusu olabilir. İşte böyle bir durum yaşanırsa mutlaka ama mutlaka bu şampiyona daha fazla alışman gerektiğini unutmamalısın.

Gragas Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Gragas için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Gragas Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yırtıcı olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Gragas Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Gragas rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap