Gragas CT S9 » Gragas Counter rehberi

gragas counter

Gragas CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Gragas karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orman bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Gragas CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Gragas için güncel build arıyorsan Gragas build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Gragas CT (Gragas Counter)

Gragas Counter / Gragas CT
Poppy pantheon Nunu & Willump
Poppy Xin Zhao Pantheon Trundle Nunu & Willump

Gragas oyunun erken safhasında sürekli baskın düzenlemeye çalışacaktır. Bunun için harita üzerinde doğru noktalarda görüşlere sahip olmalısın. Bu sayede hamle yapmadan önce onun nerede olduğunu daha net bir biçimde görebilirsin.

Gragas oldukça güçlü bir düellocu şampiyondur. Üzerine zıplama şansı elde ettiği sürece hemen hemen tüm rakiplere karşı üstünlük sağlayabilir. Yalnız başınayken onunla mücadele etmeye çalışmamalısın. Çünkü bu avantajı ona devretmek ile aynı şey olacaktır.

Gragas sürekli baskın peşinde koşacağı için orman bölgesi işgale açık olacaktır. Bu tür baskın denemelerinde rakip ormana sızıp onun kamplarını çalmaya çalışmalısın. Örneğin, haritanın üst tarafında gözükürse hemen haritanın alt tarafına sızıp kampları çalmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Gragas takım savaşlarından çok hoşlanır çünkü bir araya toplanmış olan rakipleri R yeteneğiyle dağıtmayı başarabilir. Takım savaşlarına hazırlanırken çok fazla bir arada durmamaya özen göstermelisin.

Gragas’ın R yeteneği çok uzun bir saldırı menziline sahiptir. Ona karşı mücadele ederken çok yakında durmamaya özen göstermelisin. Kuşatma yaparken ekstra dikkatli olmalısın çünkü tek bir hamleyle senin pozisyonunu değiştirebilecek güce sahiptir.

Gragas baskın düzenlemek için kullanacağı ründen güç alacaktır. Rün onun için olmazsa olmaz seçeneklerden biridir. Bu nedenle harita kontrolüne önem vermelisin. Haritayı kontrol edebilirsen rününü kullanıp kullanmadığını daha kolay anlayabilirsin.

Potansiyel

Gragas ilk güç artışını 3. seviyede yaşar. Genellikle 3. seviye olduğu zaman baskın düzenlemeye çalışır. Her ne olursa olsun bu seviyede gerçekleştirilecek bir baskına karşı hazırlık olmalısın. Çünkü herkes Gragas’ın hedefinde olabilecektir.

Birçok şampiyon gibi Gragas R yeteneğini açtığı zaman güç artışı yasar. R yeteneğiyle rakipleri havaya sıçratma potansiyeline sahip olur. R yeteneği kullanılabilir durumdayken mutlaka güvenli bir oyun tercih etmelisin. Ne kadar uzakta olursan ol E + R combo hamlesiyle sana ulaşabilecektir.

Bu Gragas counter rehberi sayesinde Gragas karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Gragas için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap