Gragas Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Gragas nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Gragas rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Gragas ipuçları.

Bu yazı Gragas nasıl oynanır sorusuna, Gragas build, Gragas rün ve Gragas counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Gragas Sezon 9 Build

Gragas‘nın orman bölgesinde maç kazanma oranı %47 seviyesinde, seçilme oranı %3 seviyesinde ve yasaklanma oranı %0.5 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir orman şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Gragas için eşya seçimleri konusunda tank eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Gragas – Benzer Şampiyonlar
Alistar Malphite Sion Leona Rammus

Gragas Rün (Rune)

Gragas için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Gragas için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Gragas Eşyalar (Item)

Gragas eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Gragas Yetenekler

Bu kısımda en iyi Gragas sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı W yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 3 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 1 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih her ormancı şampiyonun alması gereken Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Gragas nasıl oynanır?

Gragas ile oynamak istiyorsan favori koridorunun orman bölgesi olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma, tank olabilme ve anlık hamlelerde geri kaçınma becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Gragas özellikle oyunun son evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – İçelim Güzelleşelim

Koridor aşamasında bu yetenekten ekstra verim almak gerekir ve bu nedenle bekleme süresine fazlasıyla dikkat edilmelidir. Bu yeteneği harekete geçirebilmek için W yeteneği kullanmak çok iyi bir fikirdir çünkü o yeteneğin mana kullanım miktarı oldukça düşüktür.

Koridor aşamasında sürdürülebilir bir yapıya sahip olmak istiyorsan pasif yeteneğini harekete geçirebilmek için en avantajlı adımları bulmayı denemelisin.

Q – Fıçı Yuvarla

Bu yetenek aslında senin temel hasar kaynağın ve baskın düzenlemek istediğinde temel yeteneğindir. Bu yeteneği kullanırken verimli olabilmek için belirli bir süre beklemen gerektiğini unutmamalısın.

Fıçı maksimum potansiyel sunacak şekle geldiğinde rengi epey değişir ve bunu koridor aşamasında rakibine alan bırakmamak ama aynı zamanda minyon dalgası temizlemek için kullanabilirsin.

W – Ayyaş Hiddeti

Bu şampiyon fıçısı ile birlikte ileriye doğru hamle yaparken aslında en kullanışlı yeteneğinin bu olduğunu sana gösterir. Pasif yeteneğini harekete geçirmek için en ideal yetenektir.

Bununla birlikte rakibe baskın düzenlemek veya rakibe doğru hamle yapmak için bu yeteneğinin dolumunu gerçekleştirmen gerektiğini unutmamalısın. Bunun için rakibin görüş alanından çıkman çok daha doğru olacaktır.

E – Vücut Darbesi

Bu şampiyonun tam anlamıyla her işe yarayan yeteneğidir. Bu yeteneği kullanarak rakipten kaçabilir, rakibe doğru hamle yapabilir, ona baskın düzenleyebilir veya onu saf dışı bırakabilirsin. İşine yarayan durum her ne ise bu yeteneği kullanarak onu gerçekleştirebilirsin.

Koridor aşamasında bu yeteneği çok sık kullanman tavsiye edilmez yani skor alamayacak durumdaysan bu yeteneği daha çok kaçmak veya baskın durumunda rakibe doğru hamle yapmak için kullanmalısın.

R – Patlayan Fıçı

Bir oyuncunun bu şampiyon ile oynamayı bilip bilmediğini bu yeteneği kullanım biçimine bakarak anlayabilirsin. Bu şampiyon için rakibe doğru hamle yapma ve aynı zamanda takımını kovalayan gözü dönmüş bir rakip takımdan kurtulma gibi farklı biçimlerde kullanabilirsin.

Bazı durumlarda bu yeteneği hatalı kullanman söz konusu olabilir. İşte böyle bir durum yaşanırsa mutlaka ama mutlaka bu şampiyona daha fazla alışman gerektiğini unutmamalısın.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Gragas rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap