Gnar CT S9 » Gnar Counter rehberi

gnar counter

Gnar CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Gnar karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak üst koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Gnar CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Gnar için güncel build arıyorsan Gnar build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Gnar CT (Gnar Counter)

Gnar Counter / Gnar CT
Poppy Volibear
Neeko Poppy Mordekaiser Volibear Tahm Kench

Gnar E yeteneği kullanılabilir durumdayken hemen hemen tüm baskın girişimlerinden kaçabilme potansiyeline sahiptir. Bir baskın düzenleme planın varsa muhakkak bu yeteneği boşa çıkartman gerekir. Ormancı takım arkadaşına bu konuda bilgi vermeyi unutmamalısın.

Q yeteneği fırlatıldıktan sonra geri dönecektir. Gnar fırlattığı bumerangı yakalarsa yeteneğin bekleme süresi azalacaktır. Ona karşı hamle yapmak istiyorsan bu ufak detayı görmezden gelmemelisin. Gnar’ı rahatsız etmek istiyorsan bumerangını boşa fırlatmasını sağlamalısın.

Gnar, mega formuna geçtiği zaman ekstra can kazanır. Son hamlelerini yapmak için dönüşmesini beklemelisin. Öfke çubuğu dolu olduğu doluyken ona doğru son hamle yapmamaya çalışman daha doğru olacaktır. Çünkü mega formuna geçiş yaparak senden kurtulmayı başaracaktır.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Gnar bir şekilde takım savaşlarında R yeteneğini kullanmaya çalışacaktır. Bu yetenek rakibi yavaşlatır ve duvara doğru kullanıldığı zaman sersemletme etkisi uygular. Bu nedenle daha açık alanlarda savaşmayı düşünmelisin.

Mini Gnar yakın dövüş şampiyonlarına karşı çok ama çok avantajlı bir şampiyondur. Ancak bu formda olduğu zaman oldukça dayanıksızdır. Hareketlilik konusunda sıkıntı yaşarsan onu kovalamaya çalışmamalısın. Çünkü senden başarılı bir şekilde uzaklaşmayı başarabilecektir.

Gnar bir şekilde etkin olmaya çalışacaktır ama bunu form değiştirerek yapmak için fırsat kollayacaktır. Takım savaşlarında dönüşmesine engel olarak veya dönüşümü boşa kullanmasını sağlayarak onu etkisiz bırakabileceğini bilmelisin.

Potansiyel

Gnar ilk iki eşyasını tamamladıktan sonra güç artışını da tamamlamış olur. Bu iki eşyayı tamamladığı zaman kolayca vur kaç yapabilecek ve aynı zamanda rahatsız edici hasarlar verebilecektir. Hasar takasına girdiğin zaman süreyi fazla uzatmamaya özen göstermelisin.

Gnar 6. seviye olduktan sonra güç artışı yaşar. Bu aşamadan sonra duvarlara yakın oynamamak önemlidir. Mega formuna geçiş yaptığı zaman seni duvara doğru fırlatın ormancı takım arkadaşıyla başarılı bir baskın planlayabilecektir.

Bu Gnar counter rehberi sayesinde Gnar karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Gnar için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap