Gnar Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Gnar nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Gnar rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Gnar ipuçları.

Bu yazı Gnar nasıl oynanır sorusuna, Gnar build, Gnar rün ve Gnar counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Gnar Sezon 9 Build

Gnar‘nın üst koridorda maç kazanma oranı %47 seviyesinde, seçilme oranı %2 seviyesinde ve yasaklanma oranı %1 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir üst koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Gnar için eşya seçimleri konusunda ona özgü eşsiz eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Gnar – Benzer Şampiyonlar
Graves Gangplank Fiddlesticks Teemo Nidalee

Gnar Rün (Rune)

Gnar için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Gnar için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Azim şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Ayağı Çabuk seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Azim) Nitelik

Gnar Eşyalar (Item)

Gnar eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Gnar Yetenekler

Bu kısımda en iyi Gnar sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada hedef noktaya hızlı bir biçimde geçmeni sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Gnar nasıl oynanır?

Gnar ile oynamak istiyorsan favori koridorunun üst koridor olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma, sürekli rahatsız edici hasar verme ve tank olabilme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Gnar özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Hiddet Geni

Bu şampiyonun biçim değiştirmesine yardımcı olan yetenektir. Yeteri kadar dolum yapabildiği zaman alternatif biçime geçiş yaparak daha farklı yeteneklere ve niteliklere sahip olabilir.

Özellikle tank olmak için alternatif biçime geçiş yapmak son derece kullanışlı olabilir. Fakat bunu yaparken yeteneklerinin değişeceğini ve değişimin belirli bir süre geçerli olduğunu unutmamalısın.

Q – Bumerang At/Kaya Fırlat

Bu yetenek seviye yükseltirken öncelik vermen gereken yetenektir. Fazlasıyla iyi fiziksel hasar verebilmektedir ve rakipleri yavaşlatabilir. Bu şampiyonla oynarken W yeteneğini harekete geçirebilirsin.

Buna rağmen, aynı durum mega formunda için geçerli değildir. Bu nedenle koridor aşamasında minyon sürüsü temizlemek için fazlasıyla kullanışlıdır.

W – Hiper/Göçert

Fazlasıyla kullanışlı bir yetenektir. Normal halindeyken rakiplere canlarına göre hasar vermeyi başarabilirsin. Mega formunda iken fiziksel hasar verir ve onlara sersemletme etkisi uygularsın.

Her şeyin bu kadar basit olduğunu bile söylemek yeterli olacaktır. Normal biçimdeyken sahip olduğu saldırı ile bu yetenekten ekstra verim almayı başarabilirsin.

E – Hop/Güm

Bu şampiyonun yüksek hareket kabiliyetine sahip olmasını sağlayan iyi bir yetenektir. Bu yeteneği kullanarak rakibi kovalayabilir veya rakipten kaçabilirsin. Duruma göre ihtiyacın olan neyse onu gerçekleştirmelisin. Yeteneğin sunduğu saldırı hızını hesaba katmayı unutmamalısın.

Bununla birlikte mega biçimindeyken yetenek sıçrama kabiliyetini yitirdiğinden dikkatli olmalısın. Buna dikkat ettiğin sürece bu yetenekten ekstra verim almayı başarabilirsin.

R – GNAR!

Normal şartlarda pasif yeteneğini ekstra hareketlilik kazanmak için kullanabilirsin. Fakat bu özel yeteneğin en işe yarar hali hiç kuşkusuz mega biçimine dönüştükten sonra gerçekleşir.

Bunu takım savaşlarında gerçekleştirip rakipleri bir yere sıkıştırarak büyük bir avantaj elde edebilirsin. Daha sonra takımın ile anlaşmalı bir biçimde kendine ek hedefler seçmeyi düşünebilirsin.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Gnar rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap