Garen CT » Garen Counter

Garen karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak üst koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Garen CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Garen için güncel build arıyorsan Garen build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Garen CT konusunda bilgiler yer alır.

Garen counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Garen counter konusunda yardımcı olacaktır.

Garen CT (Garen Counter)

Garen’in pasif yeteneği ona koridor aşamasında ekstra dayanıklılık sağlar. Bir şekilde onun pasif yeteneğinin aktif olmasına engel olmalısın. Bunu yapabilmek için sürekli onu rahatsız etmen gerekir. Bu nedenle arada mesafe olmasına rağmen saldırı yapabilen şampiyonlar seçmelisin.

Garen’in E yeteneği tek başına olan şampiyonlara karşı ekstra hasar verir. Bu hasarı minyon birliklerinin arkasında durarak azaltmayı başarabilirsin. Çünkü Garen sana doğru hamle yaparsa minyon birlikleri tarafından hedeflenir hale gelecektir.

Garen E yeteneğini kullandığı zaman bir hayal gibi olur. Bu süre zarfında Q yeteneğini kullanıp kullanmadığının farkında bile olamazsın. Hasar takasında bu hamleyi sürekli yapmaya çalışacaktır. Çünkü bu hamleyi yapmaya çalışırken yeteri kadar hızlı olabilecektir.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Garen’in sahip olduğu gerçek düşman etkisi oldukça önemlidir. Gerçek düşman olarak işaretlediği rakiplere karşı düello şansını olabildiğince artırmayı başarır. Bunun için hamle yapmadan önce işaretli olup olmadığından emin olmalısın.

Garen mücadele başlatma ve kitle kontrolü konusunda zayıf bir şampiyondur. Bu açıdan menzilli şampiyonlar ona karşı son derece büyük üstünlük kurarlar. Seçim yaparken bunu göz önünde bulundurmalı ve mümkünse menzilli bir şampiyon seçmelisin.

Garen’i ortadan kaldıramayacak durumda olduğu zaman kaynaklarını onun üstünde harcamak gibi bir hata yapmamalısın. 11. seviyeden sonra Garen hızlı bir şekilde can yenilemeye başlar. Sadece birkaç saniye sonra karşına yenilenmiş bir şekilde gelebilecektir.

Potansiyel

Garen ilk eşyasını tamamladıktan sonra gücünü göstermeye başlar. E yeteneğiyle birlikte eşyasının gücünü bir araya getirerek ekstra zırh azaltma imkanı elde eder. Buna karşı dikkatli olman gerekir. Özellikle onun E yeteneğine yakalanmamaya çalışmalısın.

6. seviye olduğu zaman gerçek düşman mekanizması devreye girer. R yeteneğinin pasif özelliği olan bu özellik sayesinde Garen güçlü bir düellocu olur. Bu nedenle Garen’in gerçek düşmanı olduğun zaman onunla mücadeleye girmeyi düşünmemelisin.

Bu Garen counter rehberi sayesinde Garen karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Garen için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap