Gangplank Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

gangplank rehberi

Sezon 9 için en iyi Gangplank rehberi. Ateşle imtihanda kimin kazanacağı belli, barut fıçısını ateşle ve top salvosuyla işi bitir.

Bu rehber Gangplank nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Gangplank hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Gangplank nasıl oynanır?

Gangplank için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Gangplank ile oynarken yetenek kitinden ekstra verim almanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde kendine özgü eşyalara yönelmen gerekir. Gangplank oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Ateşle İmtihan

Bu şampiyonun yanına yaklaşılamaz bir şampiyon olmasını sağlayan ilgi çekici bir pasif yetenektir. Bekleme süresinde olmadığı zaman rakibe yoğun miktarda gerçek hasar vererek onu şaşırtabilirsin.

Gerçek anlamda iyi bir oyuncu olmak istiyorsan bu yetenekten ekstra verim alabilmeye çalışmalısın.

Q – Çakaralmaz

Tam anlamıyla fazlasıyla kullanışlı bir yetenektir. Gangplank için standart bir kombinasyon vardır. Basit saldırı gerçekleştirdikten sonra geriye doğru çekilerek Q yeteneğini kullanarak rakibe inanılmaz miktarda hasar verebilirsin.

Hatta kritik denk gelmesi durumunda dayanıksız hedeflerin ölmesini bile sağlayabilirsin. Bu kombinasyonu yapman durumunda koridor aşamasında rakibinin sürdürülebilirlik değerini olabildiğince düşürebilirsin.

W – İskorbüte Çare

Kullanımı son derece basit olsa bile doğru zamanlamayı yakalamak gerekir. Bunun temel nedeni ise rakibin yeniden sana bir kalabalık kontrol etkisi uygulamasıdır.

Örneğin, rakibin yavaşlatma etkisi uyguladığında hemen bu yeteneği kullanırsan aynı rakip sana sersemletme etkisi uygulayarak seni perişan edebilir. Bu tür hatalara düşmemek için karşıda yer alan şampiyonun neler yapabileceğini bilmelisin.

E – Barut Fıçısı

Oldukça eğlenceli bir yetenektir ama aynı zamanda dikkatli kullanmak gerekir. Senin ganimetini rakibine kaptırmak isteyeceğini hiç düşünmüyorum. Bu nedenle fıçıları kullandıktan kısa süre sonra en uygun anda onları patlatmayı düşünmelisin.

Minyon dalgalarını hızlı bir biçimde temizlemek için fazlasıyla kullanışlı bir yetenek olduğunu unutmamalısın.

R – Top Salvosu

Tam anlamıyla her işe yarayabilen bir yetenektir. Yükseltilebilen bir yetenek olduğundan ötürü yükseltmeyi iyi değerlendirmek lazımdır. Dilersen takım arkadaşlarına ve sana hareket hızı kazandıracak güçlendirmeyi satın alarak takımına ekstra katkı sağlayabilirsin.

Dilersen yağmur gibi yağan güllelerin miktarını yükseltebilirsin. Dilersen gülleleri biraz daha büyütüp daha fazla hasar vermelerine imkan tanıyabilirsin. Seçim takımına göre ve takımının ihtiyaç duyduğu niteliklere göre olmalıdır.

Gangplank Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Gangplank için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Gangplank Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Hortlağın Pençesi olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Gangplank Rün

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Gangplank ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap