Gangplank Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Gangplank nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Gangplank build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Patlayıcı silahlarla rakiplerinizin canını yakın.

Bu rehber Gangplank nasıl oynanır sorusuna, Gangplank build, Gangplank eşya ve Gangplank rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyonun saniye başına hasar potansiyeli oldukça yüksektir. Rakipleri kritik vuruşlarla bunaltacak bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Gangplank Sezon 9 Build

Bu sezon Gangplank için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise yeteneklerinden maksimum verim alabileceğin tercihlere yönelmelisin.

Gangplank için eşya seçimleri konusunda ona özgü eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Gangplank – Benzer Şampiyonlar
Graves Fiddlesticks Teemo Nidalee Quinn

Gangplank Rün (Rune)

Gangplank için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Gangplank için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Hortlağın Pençesi seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İlham) Nitelik

Gangplank Eşyalar (Item)

Gangplank eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Gangplank Yetenekler

Bu kısımda en iyi Gangplank sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada belirli bölgeye hızlıca geçiş yapmanı ve gerek duyulduğunda mücadeleye dahil olmanı sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Gangplank nasıl oynanır?

Bu şampiyon rahatsız edici hasar verme ve hızlı minyon dalgası temizleme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Gangplank özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Ateşle İmtihan

Bu şampiyonun yanına yaklaşılamaz bir şampiyon olmasını sağlayan ilgi çekici bir pasif yetenektir. Bekleme süresinde olmadığı zaman rakibe yoğun miktarda gerçek hasar vererek onu şaşırtabilirsin.

Gerçek anlamda iyi bir oyuncu olmak istiyorsan bu yetenekten ekstra verim alabilmeye çalışmalısın.

Q – Çakaralmaz

Tam anlamıyla fazlasıyla kullanışlı bir yetenektir. Gangplank için standart bir kombinasyon vardır. Basit saldırı gerçekleştirdikten sonra geriye doğru çekilerek Q yeteneğini kullanarak rakibe inanılmaz miktarda hasar verebilirsin.

Hatta kritik denk gelmesi durumunda dayanıksız hedeflerin ölmesini bile sağlayabilirsin. Bu kombinasyonu yapman durumunda koridor aşamasında rakibinin sürdürülebilirlik değerini olabildiğince düşürebilirsin.

W – İskorbüte Çare

Kullanımı son derece basit olsa bile doğru zamanlamayı yakalamak gerekir. Bunun temel nedeni ise rakibin yeniden sana bir kalabalık kontrol etkisi uygulamasıdır.

Örneğin, rakibin yavaşlatma etkisi uyguladığında hemen bu yeteneği kullanırsan aynı rakip sana sersemletme etkisi uygulayarak seni perişan edebilir. Bu tür hatalara düşmemek için karşıda yer alan şampiyonun neler yapabileceğini bilmelisin.

E – Barut Fıçısı

Oldukça eğlenceli bir yetenektir ama aynı zamanda dikkatli kullanmak gerekir. Senin ganimetini rakibine kaptırmak isteyeceğini hiç düşünmüyorum. Bu nedenle fıçıları kullandıktan kısa süre sonra en uygun anda onları patlatmayı düşünmelisin.

Minyon dalgalarını hızlı bir biçimde temizlemek için fazlasıyla kullanışlı bir yetenek olduğunu unutmamalısın.

R – Top Salvosu

Tam anlamıyla her işe yarayabilen bir yetenektir. Yükseltilebilen bir yetenek olduğundan ötürü yükseltmeyi iyi değerlendirmek lazımdır. Dilersen takım arkadaşlarına ve sana hareket hızı kazandıracak güçlendirmeyi satın alarak takımına ekstra katkı sağlayabilirsin.

Dilersen yağmur gibi yağan güllelerin miktarını yükseltebilirsin. Dilersen gülleleri biraz daha büyütüp daha fazla hasar vermelerine imkan tanıyabilirsin. Seçim takımına göre ve takımının ihtiyaç duyduğu niteliklere göre olmalıdır.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar yoğun fiziksel hasar vererek onun zayıf kalan can ve zırh gibi dezavantajlarından faydalanırlar. Bazıları mücadele başlatmak için hamle yaptığın sırada seni gafil avlayabilecek kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyonla uyumlu şampiyonlar daha çok istediklerini yaptırabilmek için ona ekstra hamle şansı tanıyan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Gangplank ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap