Galio Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

galio rehberi

Sezon 9 için en iyi Galio rehberi. Ezen darbenin gücünü göster, savaş yellerini estir, adalet yumruğuyla kahraman dalışı yaparak işi bitir.

Bu rehber Galio nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Galio hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Galio nasıl oynanır?

Galio için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Galio ile oynarken takım arkadaşlarını korumana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde dayanıklı destek eşyalarına yönelmen gerekir. Galio oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Ezen Darbe

Basit saldırı güçlendiren bir yetenektir. Bu yeteneği kısa sürede iki kez kullanmak mümkündür çünkü diğer yetenekler isabet ettiğinde bekleme süresi azalır.

Özellikle minyon dalgası temizleme konusunda yardım alabileceğin iyi bir yetenektir ve bunu yaparken herhangi bir mana harcamamak ise işin bir diğer iyi tarafıdır.

Q – Savaş Yelleri

Temel hasar yeteneklerinden birisidir. En iyi yanı ise rakibe maksimum sağlık miktarına göre hasar verebilmesidir. Bu nedenle yetenek gücü veya saldırı gücü toplamadan bu yetenekle rakibe yoğun miktarda hasar uygulamak mümkündür.

W – Durand Kalkanı

İlk kullanımda Galio biraz yavaşlar ama bu rakibi kışkırtma mesafesini yükseltir. Bir bakıma bunun en iyi yanı doğru zamanlamayla kullanıldığında ekstra işe yaramasıdır.

Fakat yeteneği ilk kez kullandıktan sonra çok fazla bekletmek genelde önerilen bir şey değildir çünkü rakip seni fark ettiğinde anında kaçmanın bir yolunu bulmaya çalışacaktır. Bu yetenek büyü hasarı engelleyebildiği için fiziksel hasar ağırlıklı şampiyonlara karşı çok etkili olmayabilir.

E – Adalet Yumruğu

Bir bakıma hareket kabiliyeti açısından bu şampiyonun en iyi yeteneğidir. Burada yeteneği kullanırken dikkat etmen gereken durum rakibe doğru hamle yapmaya çalışırken hafif bir biçimde geriye doğru çekilecek olmandır.

Bunu göz ardı etmeden yeteneği kullanman durumunda ondan maksimum verim almayı başarabilirsin. Bu yeteneği kullandığında kalabalık kontrol etkisi uygulamak istiyorsan saldırının rakibe isabet edeceğinden emin olmalısın.

R – Kahraman Dalışı

Global yeteneklerden birisidir ve tahmin edildiği gibi bekleme süresi oldukça yüksek bir yetenektir. Gözünün her zaman diğer koridorlarda olmasını sağlar çünkü yetenek aynı zamanda iniş yaptığın alanda yer dost birliklere ekstra dayanıklılık kazandırır.

Bazen hayat kurtarırsın, bazen bu yetenek ile mücadele başlatırsın, bazen takımına geri çekilmesi için fırsat tanırsın. Oyundaki koşullara göre yeteneğin kullanım biçimi farklılık gösterecektir.

Galio Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Galio için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Galio Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Artçı Şok olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-E-Q sırasına göre yükseltmelisin.

Galio Rün

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Galio ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap