Galio Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Galio nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Galio build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Olağan güçle rakiplerin üzerine taş olup yağın.

Bu rehber Galio nasıl oynanır sorusuna, Galio build, Galio eşya ve Galio rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon kitle kontrolü ile alan hakimiyet kuran bir şampiyondur. Takım arkadaşlarını koruyup mücadele başlatacak bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Galio Sezon 9 Build

Bu sezon Galio için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise hayatta kalmanı ve takım arkadaşlarını korumanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Galio için eşya seçimleri konusunda dayanıklı destek eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Galio – Benzer Şampiyonlar
Poppy Braum Nunu Shen Tahm Kench

Galio Rün (Rune)

Galio için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Galio için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İlham) Nitelik

Galio Eşyalar (Item)

Galio eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Galio Yetenekler

Bu kısımda en iyi Galio sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritanın herhangi bir yerine hızlıca geçiş yapmana yardımcı olan ve ekstra hamle şansı tanıyan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Galio nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma ve tank olabilme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Galio özellikle oyunun son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Ezen Darbe

Basit saldırı güçlendiren bir yetenektir. Bu yeteneği kısa sürede iki kez kullanmak mümkündür çünkü diğer yetenekler isabet ettiğinde bekleme süresi azalır.

Özellikle minyon dalgası temizleme konusunda yardım alabileceğin iyi bir yetenektir ve bunu yaparken herhangi bir mana harcamamak ise işin bir diğer iyi tarafıdır.

Q – Savaş Yerleri

Temel hasar yeteneklerinden birisidir. En iyi yanı ise rakibe maksimum sağlık miktarına göre hasar verebilmesidir. Bu nedenle yetenek gücü veya saldırı gücü toplamadan bu yetenekle rakibe yoğun miktarda hasar uygulamak mümkündür.

W – Durand Kalkanı

İlk kullanımda Galio biraz yavaşlar ama bu rakibi kışkırtma mesafesini yükseltir. Bir bakıma bunun en iyi yanı doğru zamanlamayla kullanıldığında ekstra işe yaramasıdır.

Fakat yeteneği ilk kez kullandıktan sonra çok fazla bekletmek genelde önerilen bir şey değildir çünkü rakip seni fark ettiğinde anında kaçmanın bir yolunu bulmaya çalışacaktır. Bu yetenek büyü hasarı engelleyebildiği için fiziksel hasar ağırlıklı şampiyonlara karşı çok etkili olmayabilir.

E – Adalet Yumruğu

Bir bakıma hareket kabiliyeti açısından bu şampiyonun en iyi yeteneğidir. Burada yeteneği kullanırken dikkat etmen gereken durum rakibe doğru hamle yapmaya çalışırken hafif bir biçimde geriye doğru çekilecek olmandır.

Bunu göz ardı etmeden yeteneği kullanman durumunda ondan maksimum verim almayı başarabilirsin. Bu yeteneği kullandığında kalabalık kontrol etkisi uygulamak istiyorsan saldırının rakibe isabet edeceğinden emin olmalısın.

R – Kahraman Dalışı

Global yeteneklerden birisidir ve tahmin edildiği gibi bekleme süresi oldukça yüksek bir yetenektir. Gözünün her zaman diğer koridorlarda olmasını sağlar çünkü yetenek aynı zamanda iniş yaptığın alanda yer dost birliklere ekstra dayanıklılık kazandırır.

Bazen hayat kurtarırsın, bazen bu yetenek ile mücadele başlatırsın, bazen takımına geri çekilmesi için fırsat tanırsın. Oyundaki koşullara göre yeteneğin kullanım biçimi farklılık gösterecektir.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar özellikle düşük olan hareket kabiliyetinden yararlanabilen şampiyonlardan oluşur. Bazıları mücadele başlatmak için hamle yaptığın sırada seni gafil avlayabilecek kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok onun yeteneklerine uyum sağlayıp katkı yapan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Galio ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap