Fizz Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

fizz rehberi

Sezon 9 için en iyi Fizz rehberi. Çevik dövüş hünerlerini göster, zıpkın saldırısıyla harekete geç ve denizin dişleriyle rakibini yut.

Bu rehber Fizz nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Fizz hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Fizz nasıl oynanır?

Fizz için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Fizz ile oynarken anlık hasar potansiyelini yükseltmeni sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Fizz oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Çevik Dövüşçü

fizz nimble fighterBu şampiyonun hareket kabiliyetini güçlendirir. Kısaca belirtmek gerekirse birim çarpışmaları diye bir şey bu şampiyon için geçerli değildir. Minyon birliklerine takılmadan koridorda rahatlıkla hareket edebilirsin.

Bu sayede rakibe çok fazla aldırış etmeden minyon öldürmeyi başarabilirsin. Bu yetenek aynı zamanda fiziksel hasar tabanlı şampiyonların basit saldırılarından gelen hasarı düşürdüğünden koridor aşamasında karşına gelmesi durumunda epey faydalı olabilmektedir.

Q – Zıpkın Saldırısı

fizz urchin strikeHasar potansiyeli olarak düşünülmemesi gereken bir yetenektir. Bu yeteneği kullanarak rakipten kaçabilir veya kaçmaya çalışan rakibe yaklaşmayı deneyebilirsin.

Bunun dışındaki kullanım biçimleri aşırı profesyonel oyuncuların işi olacağından yeni başlayanların bulaşması tavsiye edilmez. Özellikle koridor aşamasında bu yeteneği dikkatsizce kullanırsan rakip ormancı şampiyonun hemen yanında bitebileceğini hesaba katmalısın.

W – Deniztaşı Zıpkın

fizz seastone tridentBu şampiyonun asıl hasar potansiyelini ortaya çıkaran yetenektir. Tam anlamıyla dolu olduğunda vereceği hasar oldukça fazladır. Koridor aşamasında bu yeteneği kullanmanın en doğru yolu rakibin minyon öldürmek için hedefe yaklaşmasını beklemektir.

Bu yeteneği söz konusu şekilde kullanırsan bu yetenekten ekstra verim alabilirsin. Takım savaşlarında yer alıyorken hedefindeki şampiyona karşı gerçekleştirmeyi düşüneceğin kombinasyonda bu yeteneğe yer vermelisin.

E – Oyunbaz/Düzenbaz

fizz playful tricksterAslında bu şampiyonun bir diğer hasar yeteneğidir ama kullanım şekli çok daha farklıdır. Bu yetenek belirli bir süre seni dokunulmaz hale getirebileceğinden rakibin önemli ve öldürücü yeteneklerinden kaçmak için bu yetenekten faydalanmayı düşünmelisin.

Hasar vermek her zaman ikinci planda olmalıdır çünkü bu yeteneği kullanamayacak durumdayken çok kolay bir biçimde rakibe yem olabilirsin.

R – Denizin Dişleri

fizz chum the watersBu şampiyonu mükemmel bir suikastçı yapan yetenektir. Yeteneğin en iyi yanı rakibin görüş alanı yoksa nereden geldiğini anlamadığı bir balığa yakalanacak olmasıdır.

Bu özellikle ana bölgeye gidip koridora geri dönmeye çalışırken işine yarayacak bir taktiktir. Bunun dışında çalılıklarda saklanıp bir rakibi hedefe dönüştürebilirsin. Bu yetenek sayesinde ejder hatta Baron bile çalışmayı başarabilirsin.

Fizz Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Fizz için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Fizz Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-W-Q sırasına göre yükseltmelisin.

Fizz Rün

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Fizz ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap