Fiora Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

fiora rehberi

Sezon 9 için en iyi Fiora rehberi. Düellocu hamleni yap, karşı hamleyle karşılık ver, kılıç sanatını kullan ve mücadeleden galip çık.

Bu rehber Fiora nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Fiora hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Fiora nasıl oynanır?

Fiora için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Fiora ile oynarken bire bir mücadeleleri kazanmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü düello eşyalarına yönelmen gerekir. Fiora oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Düellocunun Dansı

Bu şampiyonun hasar potansiyelini doruklara çıkarabilen yetenektir. Bir rakibe belirli bir mesafede yaklaşmayı başarırsan onun yanında çıkan bir öge görürsün. Bu öge rakibin herhangi bir yanında çıkabilir ve bu ögeyi alınca rakibe can miktarına göre gerçek hasar vermeyi başarabilirsin.

İşin zor kısmı ise bu ögeyi alabilmek için rakibe göre pozisyonunun iyi noktada olması gerekir. Eğer pozisyonun çok kötüyse rakipten uzaklaşıp tekrar yaklaşarak ögenin yeniden ortaya çıkmasını sağlayabilirsin.

Q – Hamle

Bu yeteneği kullanarak ileriye doğru hamle yapabilirsin. Bu şampiyonun hareket kabiliyetini yükselten en doğru yeteneklerden birisidir. Hiç kuşkusuz bu yeteneği kullanabilmek için doğru hamleleri beklemek gerekir.

Belki saldırılarını güçlendiren ögeyi almak için ileriye doğru hamle yapabilir veya rakipten kaçmak için geriye doğru hamle yapabilirsin. Bu yetenek bir şampiyona isabet ederse bekleme süresi azalacak olduğundan bunu daha faydalı bir biçimde kullanmayı düşünebilirsin.

W – Karşı Hamle

Bu yeteneği kullanarak ekstra süreyle hayatta kalmayı başarabilirsin. İşin en iyi yanı rakibe bu yeteneği ne zaman kullanacağını fark ettirmeden hareket etme şansına sahip olmandır.

Bu yetenek gelen saldırıları ve kalabalık kontrol etkilerini belirli bir süreyle engelleyebilme konusunda sana yardımcı olur. Kulelerden gelen hasar dışında hemen hemen tüm hasarları engelleyebilirsin.

E – Kılıç Sanatı

Bu şampiyon bir miktar daha fazla saldırı hızına ve ekstra kritik hasar verme şansına sahip olur. Bu yeteneği kullanmak için yine doğru zamanlama oldukça önemlidir.

Saldırı hızın bir sonraki iki basit saldırı için artış gösterir ve bu yetenek basit saldırıları sıfırlama özelliğine sahiptir. Bir basit saldırı yaptıktan hemen sonra bu yeteneği kullanırsan zaman kaybetmeden iki basit saldırı daha gerçekleştirebilirsin.

R – Büyük Mücadele

Oyunun kaderini değiştirebilecek bir yetenek olduğundan kullanırken dikkatli olmak gerekir. Özellikle pasif yeteneğin ile arasındaki bağı düşündüğünde doğru hedefe yönelmek gerektiği unutulmamalıdır.

Bu şampiyon için bencillik dolu bir yetenek değildir çünkü bu yeteneği doğru kullanmak durumunda etrafında yer alan dost şampiyonların canını iyileştirmeyi başarabilirsin. Kullanımını tam anlamıyla öğrenmek zaman gerektirebilir ama öğrendikten sonra çok iyi bir oyuncu olursun.

Fiora Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Fiora için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Fiora Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Fiora Rün

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Fiora ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap