Fiora Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Fiora nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Fiora build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Güçlü hasarlarla hızı bir araya getirip rakiplerin celladı olun.

Bu rehber Fiora nasıl oynanır sorusuna, Fiora build, Fiora eşya ve Fiora rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon sürekli düello isteyen ve gücünü bu şekilde gösteren bir şampiyondur. Sürekli ayrık ittirme yapabileceğin bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Fiora Sezon 9 Build

Bu sezon Fiora için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise koridor aşamasında hasar takasından avantajlı çıkmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Fiora için eşya seçimleri konusunda düello imkanı tanıyan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Fiora – Benzer Şampiyonlar
Kayn Jax Yasuo Tryndamere Master Yi

Fiora Rün (Rune)

Fiora için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Fiora için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Azim şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Yenilmez seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Azim) Nitelik

Fiora Eşyalar (Item)

Fiora eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Fiora Yetenekler

Bu kısımda en iyi Fiora sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 3 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada istediğin bölgeye hızlı bir şekilde geçiş yapmanı ve yerinde hamle yapmanı sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Fiora nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Fiora özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Düellocunun Dansı

Bu şampiyonun hasar potansiyelini doruklara çıkarabilen yetenektir. Bir rakibe belirli bir mesafede yaklaşmayı başarırsan onun yanında çıkan bir öge görürsün. Bu öge rakibin herhangi bir yanında çıkabilir ve bu ögeyi alınca rakibe can miktarına göre gerçek hasar vermeyi başarabilirsin.

İşin zor kısmı ise bu ögeyi alabilmek için rakibe göre pozisyonunun iyi noktada olması gerekir. Eğer pozisyonun çok kötüyse rakipten uzaklaşıp tekrar yaklaşarak ögenin yeniden ortaya çıkmasını sağlayabilirsin.

Q – Hamle

Bu yeteneği kullanarak ileriye doğru hamle yapabilirsin. Bu şampiyonun hareket kabiliyetini yükselten en doğru yeteneklerden birisidir. Hiç kuşkusuz bu yeteneği kullanabilmek için doğru hamleleri beklemek gerekir.

Belki saldırılarını güçlendiren ögeyi almak için ileriye doğru hamle yapabilir veya rakipten kaçmak için geriye doğru hamle yapabilirsin. Bu yetenek bir şampiyona isabet ederse bekleme süresi azalacak olduğundan bunu daha faydalı bir biçimde kullanmayı düşünebilirsin.

W – Karşı Hamle

Bu yeteneği kullanarak ekstra süreyle hayatta kalmayı başarabilirsin. İşin en iyi yanı rakibe bu yeteneği ne zaman kullanacağını fark ettirmeden hareket etme şansına sahip olmandır.

Bu yetenek gelen saldırıları ve kalabalık kontrol etkilerini belirli bir süreyle engelleyebilme konusunda sana yardımcı olur. Kulelerden gelen hasar dışında hemen hemen tüm hasarları engelleyebilirsin.

E – Kılıç Sanatı

Bu şampiyon bir miktar daha fazla saldırı hızına ve ekstra kritik hasar verme şansına sahip olur. Bu yeteneği kullanmak için yine doğru zamanlama oldukça önemlidir.

Saldırı hızın bir sonraki iki basit saldırı için artış gösterir ve bu yetenek basit saldırıları sıfırlama özelliğine sahiptir. Bir basit saldırı yaptıktan hemen sonra bu yeteneği kullanırsan zaman kaybetmeden iki basit saldırı daha gerçekleştirebilirsin.

R – Büyük Mücadele

Oyunun kaderini değiştirebilecek bir yetenek olduğundan kullanırken dikkatli olmak gerekir. Özellikle pasif yeteneğin ile arasındaki bağı düşündüğünde doğru hedefe yönelmek gerektiği unutulmamalıdır.

Bu şampiyon için bencillik dolu bir yetenek değildir çünkü bu yeteneği doğru kullanmak durumunda etrafında yer alan dost şampiyonların canını iyileştirmeyi başarabilirsin. Kullanımını tam anlamıyla öğrenmek zaman gerektirebilir ama öğrendikten sonra çok iyi bir oyuncu olursun.

Karşı Seçimler

Bu şampiyonlar onun koridor aşamasındaki üstünlüğünü yok sayabilen şampiyonlardan oluşur. Bazıları sadece seni durdurmakla sınırlı kalmayarak düellolardan zaferle ayrılabilecek kadar güçlüdür. Aşağıdaki şampiyonlara dikkat etmelisin:

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok kitle kontrol etkisi sunan ve güçlü baskın düzenleyebilen şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Mücadeleden kaçmayan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Fiora ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap